ZDrogi.pl
Radiowóz przejechał 23-letniego motocyklistę. Mężczyzna zmarł. Źródło: TKO.pl

YouTube: TKO.pl

Radiowóz przejechał motocyklistę. Zginął 23-latek - Wideo

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Dobre Miasto (woj. warmińsko-mazurskie, pow. olsztyński) podczas pościgu za 23-letnim motocyklistą. Mężczyzna uciekał niezarejestrowaną maszyną, znacznie przekraczając prędkość. W pewnym momencie policjanci celowo wjechali radiowozem w jednoślad.

Próba staranowania pojazdu przy prędkości około 110 km/h doprowadziła do upadku motocyklisty, a następnie jego potrącenia i śmierci. W wyniku zdarzenia motocyklista miał złamane wszystkie żebra, zmiażdżoną wątrobę, pęknięte nerki, śledzionę, uszkodzoną miednicę oraz złamany kręgosłup.

Do zdarzenia doszło w kwietniu, w święta wielkanocne, w 2019 roku. Wznowiono właśnie proces policjanta, który wówczas prowadził radiowóz. Funkcjonariusz usłyszał zarzuty, a wśród nich o „Niezachowanie przez kierującego radiowozem szczególnej ostrożności i nieutrzymywanie odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu”.

Policjant nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

wyscig-bmw-dacia

Silnik 2.5 litra w BMW kontra Dacia w 1.5. Kierowca "bawarki" zawstydzony - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Motocyklista mógł nie wiedzieć, że jest zatrzymywany - tak uważa ojciec zmarłego

23-latek miał nie słyszeć pojazdu przez kask i głośny wydech jednośladu. Zrozpaczony rodzic bronił syna w rozmowie z FAKTEM - "Daniel nawet mógł nie wiedzieć, że jest ścigany. Miał na głowie kask a motocykl był bardzo głośny. Mogli go zatrzymać, jak przyjechał na stację benzynową, przecież widzieli, że nie ma tablicy rejestracyjnej. Woleli poczekać, aż odjedzie i dopiero wtedy ruszyli w pościg".

Mało prawdopodobne, aby kask i głośny wydech zagłuszyły policyjną syrenę. Nawet jeśli, to nie jest to wina funkcjonariuszy, a właściciela pojazdu, który zamontował, tzw. "przelot". Warto przypomnieć również o istnieniu lusterek, w których na 100% widać było niebieskie sygnały.

Ponadto, jak sam ojciec 23-latka wspomniał w rozmowie z FAKTEM - „(Policjanci, przyp. red.) Próbowali nieudolnie zajechać mu drogę, ale im się wywinął, gdy wjechał na drogę szutrową", co obala jego teorię o tym, że 23-latek nie wiedział o tym, że policja próbuje go zatrzymać. Jeśli drogę zajeżdża nam radiowóz "na sygnałach", to pewne jest, że ma ku temu konkretny powód.

Oczywiście rozumiemy żal ojca mężczyzny do policjantów, jednak niemożliwym jest, aby 23-latek mógł być nieświadomym prób zatrzymania go do kontroli.

Motocyklista został potrącony przy 110 km/h

Po krótkim pościgu radiowóz uderzył w tylne koło motocykla, co doprowadziło do przewrócenia się jego kierowcy. Rozpędzony pojazd funkcjonariuszy nie zdołał jednak w porę zatrzymać się na luźnej nawierzchni i przejechał po 23-latku. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że mężczyzna zmarł na miejscu.

Kierujący radiowozem policjant nie przyznał się do winy i argumentował, że celem pościgu nie było staranowanie motocyklisty, a wyprzedzenie go i zajechanie mu drogi. Podkreśla przy tym, że doskonale widać to na opublikowanym nagraniu.

W pierwszym procesie, który odbył się w sierpniu ubiegłego roku sąd nie wydał wyroku. 10 marca ruszył drugi proces policjanta. Funkcjonariusz nadal nie przyznaje się do winy i podtrzymuje swoje wcześniejsze zeznania. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Nagranie feralnego pościgu udostępniamy poniżej:

Źródło: FAKT.pl / TKO.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca citroena wjechał na plac w Albanii. Doszło do groźnej sytuacji

Aktualności

Albania. Niesamowita reakcja przechodnia. Powstrzymał niebezpiecznego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna próbował zatrzymać staczające się auto. Zginął pod jego kołami

Aktualności

Ojciec zginął na oczach autystycznego syna. Nieszczęśliwy splot wydarzeń - Wideo

Czytaj więcej >
Policja instrybutor

Aktualności

Zakończyła się postępowanie w sprawie "instrybutora". Policjanci poniosą konsekwencje

Czytaj więcej >
Legendarny raper DMX w ostatnią podróż wybrał się nietypowym pojazdem

Aktualności

Legendarny raper nie żyje. DMX w ostatnią podróż wybrał się wyjątkowym autem - Wideo

Czytaj więcej >
Friz stracił prawo jazdy

Aktualności

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

Czytaj więcej >
Policjanci łamali przepisy, zostali nagrani przez czytelnika trojmiasto.pl

Aktualności

Nagrał policjantów łamiących przepisy, chwilę później go zatrzymali - Wideo

Czytaj więcej >