WORD Warszawa
Źródło: https://www.word.waw.pl/

Śpieszmy się! Cena egzaminu na prawo jazdy może radykalnie wzrosnąć

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
31 Marca 2020

Dyrektorzy ośrodków WORD ze względu na słaby rok 2019 i katastrofalnie zapowiadający się 2020 wnoszą o podniesienie cen egzaminów nawet o ponad 50!

WORD-y mają spore problemy finansowe. Nadchodzą radykalne podwyżki cen egzaminów?

Ceny egzaminów na prawo jazdy mogą drastycznie wzrosnąć. Postulują o to dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów Ośrodków Ruchu Drogowego zgłosiło swoją petycję do Ministerstwa Infrastruktury.

Dyrektorzy oczekują przede wszystkim podniesienia kosztów za egzamin na prawo jazdy kategorii B. Obecnie przyszły kierowca musi zapłacić 30 zł za część teoretyczną oraz 140 za praktyczną. Łącznie daje nam to 170 za pełen egzamin. Po podwyżce ten koszt miałby wynosić 230 zł. W przypadku innych kategorii podwyżki mają wynosić jeszcze więcej i przekroczą one ponad 50% dotychczasowych.

Dlaczego dyrektorowie chcą, by egzaminy były droższe? Wszystko przez stratę, którą w zeszłym roku zanotowały WORD-y. Wynosiły one około 11,5 miliona złotych, a w tym roku mają być znacznie większe. Pierwszym powodem oczywiście jest pandemia koronawirusa. Drugim wprowadzone zmiany dotyczące egzaminowania -od niedawna jeden egzaminator może przeprowadzić maksymalnie 9 egzaminów dziennie. Oznaczało to zwiększenie ilości pracowników lub ograniczenie ilości dostępnych terminów. Finalnie negatywnie wpłynęło to na finanse ośrodków.

Dlatego, aby wyrównać straty, dyrektorowie ośrodków ruchu drogowego wnoszą o podwyżkę cen egzaminów.

Na razie resort infrastruktury nie odniósł się do wniosku.

Następny artykuł