Pies za kierownicą
Źródło: zdrogi.pl

Próbował nauczyć swojego psa kierować autem przy 160 km/h

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
31 Marca 2020

Autostrada, 160 kilometrów na godzinę i pies za kierownicą. Brzmi niewiarygodnie, ale jednak pewien Amerykanin uznał to za doskonały pomysł.

Mężczyzna został aresztowany po tym, jak próbował nauczyć swojego psa prowadzenia przy 160 km/h.

Mężczyzna ze stanu Waszyngton, jadący Buickiem z 1996, został aresztowany po ucieczce z miejsca wypadku oraz niezatrzymaniu się na wezwanie policji.

W niedzielę niedaleko Seattle policja aresztowała 51-letniego mężczyznę, który powiedział im, że uczy swojego psa prowadzenia samochodu. W momencie zatrzymania pojazdu mężczyzna znajdował się na miejscu pasażera.

Według informacji mężczyzna, którego danych nie ujawniono, prowadził swojego Buicka z 1996 roku na autostradzie międzystanowej nr 5. W trakcie jazdy uderzył w dwa inne pojazdy, a następnie uciekł na północ drogą I-5. Samochód został zauważony na autostradzie w pobliżu rzeki Snohomish w Everett. Policja ruszyła w pościg za kierowcą, który, chcąc zgubić „ogon”, rozpędził się do ponad 160 kilometrów na godzinę. Pościg ostatecznie się zakończył po tym, jak samochód wjechał na rozłożoną przez funkcjonariuszy kolczatkę.

Policja znalazła mężczyznę siedzącego na siedzeniu pasażera i jego psa za kierownicą.

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem prowadzenia pod wpływem alkoholu, lekkomyślnej jazdy i wymykania się spod kontroli.

Pies nie usłyszał zarzutów.

Następny artykuł