Policyjny pościg
Źródło: policja.pl

Pościg za kierowcą po narkotykach i z zakazem prowadzenia [WIDEO]

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
31 Marca 2020

Sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz narkotyki nie zatrzymały 44-letniego mieszkańca Osieka przed wsiadaniem za kółko. Na widok policjantów postanowił uciec - Ci jednak nie odpuścili i ruszyli w pościg.

Policjantom z oświęcimskiej drogówki w trakcie skutecznego pościgu udało się zatrzymać 44-letniego mieszkańca Osieka.

Okazało się, że ścigany był pod wpływem narkotyków i otrzymał już wcześniej dożywotni zakaz wsiadania za kierownicę.

Nie musimy chyba dodawać, że w trakcie pościgu swoją niebezpieczną jazdą stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W niedzielne popołudnie 29 marca policjanci z oświęcimskiej drogówki nadzorujący bezpieczeństwo ruchu na trasie Oświęcim-Kęty dostrzegli Opla Insignię, który wyprzedzał innych uczestników ruchu w niedozwolonych miejscach, znacznie przy tym przekraczając prędkość. Policyjny radar wskazał 116 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Niewiele myśląc, ruszyli więc za kierowca, który na widok „ogona"jeszcze przyśpieszył. Momentami pirat gnał 170 km/h i jechał pod prąd, by uniemożliwić policjantom wyprzedzenie swojego pojazdu.

W Porębie Wielkiej na ulicy Wadowickiej funkcjonariusze postanowili raz a porządnie zatrzymać przestępcę. Na łuku drogi wjechali w auto ściganego, spychając go z jezdni. Wskutek tego samochód przestępcy został unieruchomiony.

Pościg za Vauxhallem Insignią

Zatrzymanym okazał się 44-letni mieszkaniec Osieka, który był poszukiwany celem odbycia 10 miesięcy kary więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone narkotestem badanie śliny mężczyzny wskazało na wcześniejsze zażycie kokainy oraz amfetaminy. Zatrzymany w dodatku posiadał DWA zakazy kierowania pojazdami, w tym jeden dożywotni.

Za niezatrzymanie się do kontroli i złamanie zakazu kierowania pojazdami grozi mu po 5 lat pozbawienia wolności. Za jazdę pod wpływem narkotyków kolejne do 2 lat.

Następny artykuł