Płyn do dezynfekcji Orlen
Źródło: zdrogi.pl

Dwie szalenie popularne w Polsce sieci handlowe sprzedają płyn Orlenu po zawyżonej cenie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
31 Marca 2020

Dwie popularne sieci sklepów postanowiły sprzedawać płyn do dezynfekcji Orlenu po zawyżonych cenach.

PKN Orlen jakiś czas temu zapowiedziało zwiększenie produkcji płynu dezynfekującego, który w aktualnych czasach jest niemal na wagę złota. Część produkcji była w pierwszej kolejności dostarczana, m.in. do sklepów, gdzie miał on być wykorzystywany przez pracowników.

Niestety spółka została zmuszona do wstrzymania dostaw do sklepów, które - według firmy - złamały ustalenia i postanowiły wystawić go na sprzedaż. I to w znacznie wyższej cenie.

Płyn orlen

Zarejestrowano zdjęcia ze sklepów E.Leclerc w Radomiu oraz Intermarche z Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie płyn sprzedawany jest w cenie 149 zł za 5 litrów. Przypomnijmy, że cena na stacji wynosiła 49 zł - niestety ciężko go na jakiejkolwiek znaleźć.

Firma Orlen sprzedawała płyn sklepom wielkopowierzchniowym z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie na potrzeby własne sklepu. Intermarche oraz E.Leclerc zatem złamały warunki.
Niestety oba punkty są sklepami franczyzowymi - zażądzają nimi prywatni przedsiębiorcy.

We wszystkich potwierdzonych przypadkach dostawy do sklepów, które złamały zapisy umowy, będą wstrzymywane.

Przypomnijmy, że płyn dezynfekujący, produkowany przez PKN Orlen od kilku dni jest na językach całego kraju. Najwięcej kontrowersji budzi jego niedostępność na stacjach koncernu.
Jedna z wrocławskich stacji paliw sprzedała 450 litrów (czyli 90 butelek) w godzinę! W związku z tym wprowadzona została zasada 5l na klienta.

Płyn orlen

Kontrowersje budziła również cena 95 zł za 5-litrowy baniak. Według firmy była niższa od średniej ceny rynkowej, ale ostatecznie została obniżona do niespełna 50 zł.
Wprowadzone zostały również litrowe opakowania sprzedawane w cenie 15 zł.

Następny artykuł