Wypadek pieszego
Źródło: zdrogi.pl

Kierowca BMW potrącił pieszego. „Spacerowicz” miał 1,5 promila

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
30 Czerwca 2020

Pieszy, 23-latek z gminy Nielisz z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było prawie 1,5 promila alkoholu. Kierowca BMW był trzeźwy.

23-latek idąc drogą krajową nr 17, został potrącony przez kierującego osobowym BMW.

Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mężczyzna nie posiadał odblasków i był kompletnie niewidoczny dla kierowcy.
Policyjne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Do wypadku doszło nocą. Dyżurny zamojskiej policji otrzymał informację, że na DK nr 17 w miejscowości Wólka Łabuńska doszło do potrącenia mężczyzny.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący BMW, 21-letni mieszkaniec gminy Krynice, jechał w kierunku Tomaszowa Lubelskiego.

Nagle przed jego pojazd z prawej strony wtargnął pieszy. Kierujący próbował się zatrzymać, jednak nie udało się mu uniknąć potrącenia mężczyzny.

Nadchodzą zmiany dotyczące fotoradarów. Ponownie stracą kierowcyNadchodzą zmiany dotyczące fotoradarów. Ponownie stracą kierowcyCzytaj dalej

Pieszy, 23-latek z gminy Nielisz z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było prawie 1,5 promila alkoholu. Kierowca BMW był trzeźwy.
Pieszy był kompletnie niewidoczny, nie posiadał elementów odblaskowych, a do wypadku doszło nocą na nieoświetlonym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym.

BMW potrąciło pieszego

Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci i przypominają o obowiązku noszenia odblasków -dla własnego bezpieczeństwa.

Poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, do noszenia odblasków zobowiązuje nas prawo.

Kierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak prosteKierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak prosteCzytaj dalej

Dla własnego bezpieczeństwa jednak poruszając się po drodze zawsze lepiej zatroszczyć się o to, aby być widocznym na drodze.

Im wcześniej kierowca nas zauważy, tym więcej będzie miał czasu na reakcję.

Pamiętajmy, że nawet jeśli wina będzie leżała po stronie kierowcy, to my bardziej ucierpimy w wypadku - dajmy mu więc szanse nas dostrzec.

Zobacz także:

1. Dramatyczny wypadek. Zginęła 11-letnia dziewczynka wracająca z rodzicami znad jeziora
2. Kierowca „Zgarnął” busem stację benzynową. Na szczęście obyło się bez ofiar
3. Wideo - Motocyklista dokonał niemożliwego. Przejechał idealnie między dwoma pojazdami po zderzeniu

Następny artykuł