Kebab
Źródło: Photo by Alana Harris on Unsplash

Ukradli dostawcom kebaby i pieniądze. Grozi im do 10 lat więzienia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
30 Kwietnia 2020

Pracownikom restauracji udało się jednak zatrzymać jednego z napastników. 41-latek został miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Trzech z pięciu napastników zostało aresztowanych przez brodnicki sąd na trzy miesiące. Wszyscy dokonali kradzieży rozbójniczej na pracownikach lokalnej restauracji oraz uszkodzili ich służbowe auto.
Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

W piątkowy wieczór dyżurny brodnickiej komendy otrzymał wezwanie do grupy bijących się przy ulicy Żmijewskiej mężczyzn. Wysłani tam funkcjonariusze zastali jedynie dwóch dostawców miejscowej restauracji, którzy przywieźli pod wskazany adres kebaby.

Jak się okazało, na miejscu, zamiast napiwku, czekało pięciu mężczyzn, którzy ich zaatakowali. Dostawcy byli bici pięściami oraz obrzucani kamieniami. Napastnicy ukradli kebaby oraz pieniądze i koszulkę jednego z pokrzywdzonych. Następnie uszkodzili pojazd dostawców i uciekli w stronę pobliskiego lasu.

Od dziś mandat 500 zł. Policja będzie sprawdzać maseczki w samochodachOd dziś mandat 500 zł. Policja będzie sprawdzać maseczki w samochodachCzytaj dalej

Pracownikom restauracji udało się jednak zatrzymać jednego z napastników. 41-latek został miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przyjechał przewodnik z psem tropiącym. Zwierzę namierzyło około 5 km od miejsca zdarzenia pijanego 26-letniego mężczyznę leżącego w trawie.
Po uzyskaniu rysopisów policjanci ustalili tożsamość pozostałych sprawców. Nazajutrz zatrzymano 35-letniego mężczyznę.

Za kradzież rozbójniczą mieszkańcy Brodnicy opowiedzą przed sądem.

Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miał dość psującego się auta - zgłosił więc, że mu je ukradziono
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara
  3. Nawet jeśli jedziesz z rodziną, możesz dostać ogromny mandat. Niemal wszystkim umknął bezwzględny zakaz
Następny artykuł