Toyota GR Yaris
Źródło: Materiały Prasowe

261 KM w Toyocie Yaris? Już wkrótce w salonach - znamy ceny

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
30 Kwietnia 2020

Zamówienia można składać już od 4 maja, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów jesienią tego roku. Niewykluczone, że GR Yarisy od razu zaczną zyskiwać na wartości.

GR Yaris to coś, czego po Toyocie nikt się już od dawna nie spodziewał. Miejski hatchback kusi połączeniem mocnego napędu z niewielkim, lekkim nadwoziem i napędem na cztery koła. Niestety nie będzie tanio. Ci, którym uda się kupić ten model w Polsce, zapłacą nie mniej niż 143 900 zł.

Producent przewidział na nasz rynek zaledwie 300 egzemplarzy. Zakładamy, że rozejdą się jak świeże bułeczki. Kto nie chciałby być właścicielem małego, miejskiego auta z 261-konnym silnikiem i napędem na cztery koła, które przyspiesza do setki w zaledwie 5,2 sekundy?

Toyota GR Yaris

Toyota GR Yaris właściwie nie ma konkurencji na rynku, jest najmocniejsza i jako jedyna ma napęd na cztery koła. Z 3 cylindrów Toyota wycisnęła aż 261 KM.

Japończycy, po latach tworzenia bezpłciowych hybryd, udowodnili, że potrafią stworzyć coś wyjątkowego.

Toyota Yaris GR to, obok Supry, najciekawsza Toyota ostatnich lat.

Toyota GR Yaris

Cennik zaczyna się od 143 900 zł, lecz jest to dopiero początek zabawy.
Japończycy zamierzają bowiem sprzedawać aż trzy wersje wyposażenia.

Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka karaNietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka karaCzytaj dalej

Dynamic - w standardzie otrzymamy napęd na cztery koła GR-Four, sportowe zawieszenie, 18-calowe felgi, sportowe fotele, dostęp bezkluczykowy, systemy bezpieczeństwa oraz kamerę cofania i multimedia z 8-calowym ekranem.

Toyota GR Yaris

Dynamic+VIP - w cenie od 154 900 zł otrzymamy dodatkowo nawigację, ostrzeganie o obiektach w martwym polu, system audio JBL oraz zestaw czujników parkowania.

Dynamic+Sport - prawdopodobnie najpopularniejszy wariant wyceniony na 162 900 zł. Tylko w tej wersji otrzymamy kute felgi, dodatkowe rozpórki usztywniające nadwozie i mechanizmy typu Torsen na każdą z osi.
W każdej z wersji wyposażenia do wyboru będziemy mieli tylko 3 lakiery nadwozia - biały, czarny i czerwony.

Zamówienia można składać już od 4 maja, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów jesienią tego roku. Niewykluczone, że GR Yarisy od razu zaczną zyskiwać na wartości - może warto namówić żonę na taką lokatę kapitału...

ZOBACZ TERAZ:

  1. Kierowca BMW, trzy rozbite radiowozy i sześciu policjantów w szpitalu
  2. Nawet jeśli jedziesz z rodziną, możesz dostać ogromny mandat. Niemal wszystkim umknął bezwzględny zakaz
  3. Używanie smartfona na pasach będzie karalne? Rząd już pracuje nad zaostrzeniem przepisów
Następny artykuł