Wandale z Krakowa
Źródło: zdrogi.pl

Wideo - Mężczyźni grozili przechodniom pałką teleskopową i uszkadzali auta

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Czerwca 2020

Kiedy nad ranem zabrakło im „procentów”, postanowili udać się do pobliskiego sklepu i tam uzupełnić zapasy.

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy 22 czerwca w rejonie Prądnika Białego straszyli pobiciem pałką teleskopową przechodnia.

25-latek chwilę wcześniej uszkodził również co najmniej pięć aut zaparkowanych przy jednej z ulic. Jego 21-letni towarzysz był poszukiwany do odbycia kary więzienia.
W nocy z 21/22 czerwca br. w jednym z mieszkań na terenie Prądnika Białego spotkała się grupa znajomych, którzy całą noc wspólnie imprezowali.

Kiedy nad ranem zabrakło im „procentów”, postanowili udać się do pobliskiego sklepu i tam uzupełnić zapasy.

Około godz. 6 rano, towarzystwo opuściło mieszkanie i poszło na zakupy.

Kiedy szli ulicą 25-latek, zaczął kopać lusterka zaparkowanych wzdłuż ulicy samochodów. Następnie wspólnie z 21-latkiem zauważyli idącego chodnikiem przechodnia. Mężczyźni pobiegli w stronę nieznajomego i zaczęli grozić mu teleskopową pałką.
Mężczyźnie udało się uciec, natomiast agresorzy jak gdyby nigdy nic, wrócili do mieszkania i położyli się spać.\

Kierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak prosteKierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak prosteCzytaj dalej

Funkcjonariusz otrzymali mnóstwo zgłoszeń w sprawie uszkodzonych pojazdów. Policjanci przeprowadzili oględziny aut, przesłuchali świadków zdarzenia, zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu oraz wytypowali potencjalnych sprawców przestępstwa.
Jeden z potencjalnych tropów prowadził do mieszkania na terenie Krowodrzy, gdzie 24 czerwca br. udali się policjanci.

W mieszkaniu zastano 21-latka oraz kobietę i mężczyznę. Cała trójka została wylegitymowana. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 21-latek był poszukiwany przez myślenickich policjantów do odbycia kary 1 roku i 10 miesięcy więzienia za wcześniejsze kradzieże.

Miał też na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu oraz znieważenie funkcjonariusza.

Kryminalni przeszukali mieszkanie, w którym znaleźli również ubrania, jakie miał na sobie 22 czerwca mężczyzna. 21-latek przyznał się do posiadania pałki teleskopowej, która została zabezpieczona przez policjantów.
21-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji III w Krakowie.

Wideo - Rowerzysta brutalnie zaatakował nastolatkówWideo - Rowerzysta brutalnie zaatakował nastolatkówCzytaj dalej

Zatrzymany został również jego 25-letni kolega, podejrzewany o uszkodzenie co najmniej pięciu pojazdów. Straty oceniono na łączną kwotę prawie 3,5 tys. złotych.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za usiłowanie pobicia przechodnia, za co grozi im kara nawet 3 lat więzienia. 25-letni mieszkaniec Krakowa będzie dodatkowo odpowiadał za uszkodzenie mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Jego młodszy kolega już trafił do aresztu, w którym w końcu odbędzie zaległą karę 1 roku i 10 miesięcy więzienia.

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczny wypadek. Most wraz z ciężarówką runął w skalną przepaść
2. Wideo - Motocyklista dokonał niemożliwego. Przejechał idealnie między dwoma pojazdami po zderzeniu
3. Wideo - Kobieta potrąciła w Częstochowie mężczyznę leżącego na ulicy. Wyrok

Następny artykuł