Daniel ABT
Źródło: zdrogi.pl

Audi zwolniło kierowcę, bo oszukiwał na symulatorze. Wpadł bo był zbyt dobry

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Maja 2020

Sędziowie przyznali Abtowi karę czasową, ale ostatecznie zdecydowano o jego całkowitej dyskwalifikacji i utracie wszystkich punktów.

Zawodnik Formuły E, Daniel Abt, kierowca zespołu fabrycznego Audi, został zawieszony przez swoją ekipę, po tym, jak przyłapano go na oszustwie podczas wirtualnych zawodów „Race at Home Challenge”.
Konsekwencje jego czynu ostatecznie okazały się znacznie poważniejsze.

Z powodu globalnej pandemii koronawirusa, organizatorzy Formuły E, by uatrakcyjnić kibicom oczekiwanie na wznowienie sezonu, postanowili zorganizować wirtualne zawody pod tytułem „Race at Home” na symulatorach. Kierowcy rywalizowali więc ze sobą mimo pandemii - w wirtualnym świecie, ale jednak.

Nie wszyscy jednak grali uczciwie.

Cała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierciCała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierciCzytaj dalej

Wyszło na jaw, że podczas wirtualnych wyścigów Formuły E za kierowcę Audi Sport ABT Schaeffler Daniela Abta ścigał się profesjonalny gracz Lorenz Hörzing.
O oszustwie poinformował w internecie inny zawodnik Stoffel Vandoorne. Prawda wyszła na jaw, ponieważ Daniel... nigdy wcześniej nie był tak dobry!

Sędziowie przyznali Abtowi karę czasową, ale ostatecznie zdecydowano o jego całkowitej dyskwalifikacji i utracie wszystkich punktów. Dodatkowo na kierowcę została nałożona kara 10 tysięcy euro, które zostaną przekazane na cel charytatywny.

Okazało się jednak, że to nie koniec konsekwencji. Kierowca zamieścił na swoim YouTubie oświadczenie, że kończy współpracę z Audi.
Podczas rozmowy z Audi zostałem poinformowany, że musimy się rozstać. Nie będziemy już ścigać się razem w Formule E. Współpraca się zakończyła. To ból, którego nigdy w życiu nie czułem”.

Audi odnosząc się do sytuacji, wydało jedynie krótkie oświadczenie:
Uczciwość, przejrzystość i konsekwentna zgodność z obowiązującymi przepisami są dla Audi priorytetem. Dotyczy to, bez wyjątku, wszystkich działań, w których marka bierze udział.

Następny artykuł