Pijany kierowca cysterny
Źródło: zdrogi.pl

3 promile i jazda cysterną pełną niebezpiecznych materiałów

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Maja 2020

Zatrzymany oczywiście stracił prawo jazdy i odpowie za przestępstwo kierowania pod wpływem, za co grozi mu do 2 lat więzienia, wysokie grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

​Funkcjonariusze w okolicach Ścinawy na Dolnym Śląsku zatrzymali mężczyznę prowadzącego cysterną, który miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Jak się potem okazało, przyjechał w takim stanie aż z Niemiec. Jakby tego było mało, w cysternie znajdowały się niebezpieczne materiały.

Dyżurny Komendy Policji w Lubinie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednego ze świadków, że Drogą Krajową nr 36 zygzakiem jedzie cysterna, co wskazuje na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Cała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierciCała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierciCzytaj dalej

Na miejsce natychmiast skierowano patrol z Komisariatu Policji w Ścinawie, który po chwili namierzył wskazany pojazd. Kierowcą zestawu ciężarowego okazał się 55-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Po sprawdzeniu okazało się, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak sam przyznał, jechał aż z Niemiec” - powiedział podkom. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Pijany kierowca niebezpieczeństwo potęgował, wioząc niebezpieczną substancję do produkcji asfaltów.

Pijany kierowca cysternyPijany kierowca cysterny
zdrogi.pl

Zatrzymany oczywiście stracił prawo jazdy i odpowie za przestępstwo kierowania pod wpływem, za co grozi mu do 2 lat więzienia, wysokie grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzięki czujności innego uczestnika ruchu oraz szybkiej reakcji, nie doszło do żadnej katastrofy czy tragicznego w skutkach zdarzenia. Jeżeli mamy wiedzę, że ktoś chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywał alkohol, należy w takiej sytuacji osobie bezwzględnie uniemożliwić wsiadanie za kierownicę. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą w konsekwencji doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku” - podkreślił Jabłoński.

Następny artykuł