Radiowóz
Źródło: zdrogi.pl

13-letni pirat drogowy zderzył się z radiowozem

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Maja 2020

Po wylegitymowaniu chłopca okazało się, że ma 13 lat. Był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem.

W ręce bielskich funkcjonariuszy trafił 13-latek, który jadąc na motorowerze, nie zatrzymał się do kontroli, a następnie spowodował kolizję z policyjnym radiowozem.
Chłopiec nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policjanci patrolujący we wtorek 26 maja ulice wokół jednego z centrów handlowych w Bielsku-Białej zauważyli motorowerzystę, którego sposób jazdy wzbudził pewne podejrzenia.

Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Niestety motorowerzysta zignorował sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę, podczas której zderzył się z radiowozem.
Na szczęście stłuczka okazała się niegroźna i chłopiec nie doznał żadnych obrażeń, a nawet zdołał zawrócić i kontynuować jazdę.

Cała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierciCała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierciCzytaj dalej

Policjanci zatrzymali go raptem kilka ulic dalej, gdy stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się.

Po wylegitymowaniu chłopca okazało się, że ma 13 lat. Był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem. Funkcjonariusze przekazali nieletniego uciekiniera pod opiekę ojcu.

To, że nastolatek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej oraz że kierował pojazdem bez uprawnień, są czynami karalnymi. Według policji zachowanie świadczyło o demoralizacji małoletniego bielszczanina.
Policjanci skierują wniosek do sądu rodzinnego, który może wszcząć wobec niego postępowanie wychowawcze.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wideo - Kierowcy pobili się na skrzyżowaniu w Warszawie
2. Słynnej marce samochodów grozi upadek? Dramatyczne informacje z Francji
3. Wideo - Funkcjonariusz dezynfekuje alkomat środkiem z alkoholem

Następny artykuł