Rozbite BMW
Źródło: zdrogi.pl

Kierowca BMW, trzy rozbite radiowozy i sześciu policjantów w szpitalu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Kwietnia 2020

Kierowca BMW odpowie m.in. za zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych, spowodowanie obrażeń ciała, kradzież, uszkodzenie mienia, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, przekroczenie prędkości oraz lewe tablice rejestracyjne.

Sześciu funkcjonariuszy policji trafiło do szpitala po pościgu za 38-letnim kierowcą BMW, który nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. W czasie ucieczki mężczyzna uszkodził również trzy policyjne radiowozy. Do zdarzenia doszło w niedzielę 26 kwietnia.

26 kwietnia, około godziny 16 w miejscowości Pełkinie w powiecie jarosławskim (województwo podkarpackie) funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierowcę BMW w związku z przekroczeniem prędkości.
Podczas kontroli okazało się, że w samochodzie są dwie różne tablice rejestracyjne. Dodatkowo mężczyzna odmawiał wykonywania poleceń policjanta przeprowadzającego kontrolę.

Kiedy funkcjonariusz, przez uchyloną szybę, pokazywał kierowcy zarejestrowany na urządzeniu pomiarowym wynik świadczący o przekroczeniu prędkości, mężczyzna dosunął szybę i ruszył. Urządzenie pozostało wewnątrz pojazdu.

Mimo pościgu, kierowcy BMW udało się uciec. Ustalono jednak tożsamość mężczyzny i rozpoczęto jego poszukiwania.

W niedzielę okołogodziny 22 przeworscy policjanci, patrolując miejscowość Gniewczyna Łańcucka, zauważyli poszukiwane BMW. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę, jednak ten zaczął znów uciekać. W trakcie pościgu uszkodził trzy policyjne radiowozy.

Uszkodzenia BMW były na tyle duże, że mężczyzna nie mógł kontynuować ucieczki. Został on zatrzymany w Tryńczy w powiecie przeworskim. Podczas interwencji kierowca był agresywny, wykrzykiwał wulgaryzmy i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza policji.

Używanie smartfona na pasach będzie karalne? Rząd już pracuje nad zaostrzeniem przepisówUżywanie smartfona na pasach będzie karalne? Rząd już pracuje nad zaostrzeniem przepisówCzytaj dalej

W trzech radiowozach, w które uderzyło bmw, znajdowało się w sumie sześciu funkcjonariuszy, którzy zostali ranni i trafili do szpitala na badania.

38-letni kierowca bmw usłyszał zarzuty. Odpowie m.in. za zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych, spowodowanie obrażeń ciała, kradzież, uszkodzenie mienia, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, przekroczenie prędkości oraz lewe tablice rejestracyjne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WIDEO - Niecałe 3 minuty, tyle wystarczyło by ukraść auto
  2. WIDEO - Pędziła ulicami Warszawy 158 km/h więcej niż dozwolono!
  3. Podczas kontroli policjanci nie mogli uwierzyć, gdy dał im swój dowód osobisty
Następny artykuł