Pościg za motocyklem
Źródło: zdrogi.pl

Wideo - Pościg za motocyklistą. W plecaku miał broń maszynową i amunicję

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
28 Maja 2020

Kolejna w ostatnich dniach sytuacja jak z gry z serii GTA. Takiego zdarzenia jeszcze chyba u nas nie było.

Kolejna w ostatnich dniach sytuacja jak z gry z serii GTA. Takiego zdarzenia jeszcze chyba u nas nie było.

Policjanci z grupy SPEED prowadzili pościg za motocyklistą, który uciekając z dużą prędkością, łamał kolejne przepisy.

W końcu doszło do zatrzymania i okazało się, że posiada... broń maszynową, ostrą amunicję oraz środki odurzające!

Do zdarzenia doszło w niedzielę, w okolicach godziny 18 w rejonie ulicy 3 Maja w Świerklanach.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej grupy SPEED podczas rutynowego patrolu zauważyli motocyklistę, który poruszał się bez tablicy rejestracyjnej i jechał ze zdecydowanie za dużą prędkością.
Pomiar prędkości przez funkcjonariuszy wskazał, że motocyklista poruszał się z prędkością 160 km/h w terenie zabudowanym.
Na wyraźny sygnał policjantów do zatrzymania przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci błyskawicznie ruszyli w pościg za motocykem. Prowadzący pojazd ignorował zarówno świetlne i dźwiękowe sygnały podawane przez policjantów do zatrzymania pojazdu. Cały czas zwiększał prędkość, próbując zgubić mundurowych.

Szaleństwo w ogromnym polskim mieście. Litr benzyny za 7 złotychSzaleństwo w ogromnym polskim mieście. Litr benzyny za 7 złotychCzytaj dalej

Po drodze w trakcie pościgu naruszał kolejne przepisy ruchu drogowego, wyprzedzając w miejscach niedozwolonych oraz wykonując inne niebezpieczne manewry.

Policjanci z drogówki przez 7 kilometrów ścigali Aprillę. Na terenie Wodzisławia Śląskiego na ulicy Grodzisko mundurowi dogonili motocyklistę i użyli radiowozu, jako środka przymusu bezpośredniego, trącają lusterkiem kierowcę jednośladu.

Mimo to mężczyzna nadal próbował uciec pieszo w kierunku lasu. Po krótkim pościgu policjanci obezwładnili kierowcę i zatrzymali.
28-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju był trzeźwy, jednak dzięki użyciu specjalistycznego analizatora śliny odkryto, że ma w organizmie amfetaminę i marihuanę, dlatego pobrano mu krew do badań.

Co więcej, jastrzębianin miał w plecaku broń maszynową, ostrą amunicję oraz ponad 14 gramów środków odurzających. Ponadto mężczyzna nie posiadał on uprawnień do kierowania motocyklem. Dodatkowo jego jednoślad był niezarejestrowany i nie posiadał ubezpieczonia.

W toku przeszukiwania jego mieszkania śledczy znaleźli 7 gramów środków odurzających oraz pieniądze w różnych walutach o łącznej wartości około 27 tysięcy złotych.
Podejrzany trafił do aresztu i usłyszał prokuratorskie zarzuty: posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia, posiadania środków odurzających, kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzającegych oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Dodatkowo mężczyzna odpowie również za wszystkie wykroczenia drogowe, które popełnił, uciekając przed policją.

Wobec 28-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Następny artykuł