Dowód w narkotykach
Źródło: zdrogi.pl

Podczas kontroli policjanci nie mogli uwierzyć, gdy dał im swój dowód osobisty

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
28 Kwietnia 2020

Badanie specjalnym narkotesterem potwierdziło, że mężczyzna był wpływem środków odurzających. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Takiego finału kontroli drogowej nie spodziewali się nawet sami funkcjonariusze. Na jednej z ulic Ołbina policjanci zatrzymali kierującego skuterem mężczyznę. Kiedy poprosili go o okazanie dokumentu tożsamości, 41-latek wręczył im swój dowód osobisty. Mundurowi, sprawdzając dane, zauważyli, że dokument cały jest pokryty białym proszkiem.

Na jednej z głównych ulic Ołbina policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skutera. W trakcie interwencji mieszkaniec Wrocławia dał policjantom swój dowód osobisty.

Rząd przedłuża obostrzenia - najnowsza zmiana w rozporządzeniuRząd przedłuża obostrzenia - najnowsza zmiana w rozporządzeniuCzytaj dalej

Uwagę funkcjonariuszy zwróciły ślady białego proszku, które znajdowały się na powierzchni dokumentu. Zapytany 41-latek o to, czy zażywa substancje odurzające, po prostu odpowiedział, że faktycznie spożywał narkotyki.

Badanie specjalnym narkotesterem potwierdziło, że mężczyzna był wpływem środków odurzających. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. To jednak nie koniec wyczynów 41-letniego mieszkańca Wrocławia.

Okazało się, że licznik zamontowany w jego skuterze, wskazuje prawie 2500 kilometrów mniej, niż wskazywał podczas ostatniego badania technicznego przeprowadzonego w stacji diagnostycznej. Manipulowanie przy liczniku drogowym jest oczywiście zabronione. Dla kierowcy może to oznaczać nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

41-latek został zatrzymany i doprowadzony do pobliskiego komisariatu. Pobrano również od niego krew w celu dalszych badań. Jego sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje, jaka kara spotka lekkomyślnego wrocławianina.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny wypadek pod Ostrołęką. Trzy młode osoby zginęły na miejscu
  2. Naukowcy odkryli nową potencjalną metodę rozprzestrzeniania się koronawirusa
  3. 66-latka złożyła policjantom nieprzyzwoitą propozycję w zamian za odstąpienie od mandatu
Następny artykuł