Łapówka
Źródło: Policja.pl

66-latka złożyła policjantom nieprzyzwoitą propozycję w zamian za odstąpienie od mandatu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Kwietnia 2020

Kobieta zwróciła się do policjantów z propozycją wręczenia im dwóch tysięcy łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Do ośmiu lat więzienia grozi 66-letniej kobiecie, która najpierw spowodowała kolizją, a następnie złożyła policjantom niecodzienną propozycję.

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych w Łodzi na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Łagiewnickiej.

66-latka kierująca Nissanem nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i doprowadziła do zderzenia z poprzedzającym ją Fordem, który stał na czerwonym świetle.
Na miejscu policjanci zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia - okazało się, że kierująca Nissanem ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Naukowcy odkryli nową potencjalną metodę rozprzestrzeniania się koronawirusaNaukowcy odkryli nową potencjalną metodę rozprzestrzeniania się koronawirusaCzytaj dalej

W pewnym momencie kobieta zwróciła się do policjantów z propozycją wręczenia im dwóch tysięcy łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjanci odmówili i poinformowali ją, że złożona propozycja korupcyjna jest przestępstwem. Nie zrażona 66-latka zagrała Va banque i zaproponowała funkcjonariuszom po 2 tysiące na głowę. Ci jednak nie dali się skusić.

Kobieta została zatrzymana i odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem, ale również za próbę wręczenia policjantom łapówki. Za drugie przewinienie grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Oczywiście funkcjonariusz nie zapomnieli również o ukaraniu jej mandatem karnym za jazdę pod wpływem.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Czy można wyjechać na Majówkę w dobie koronawirusa? Wyjaśniamy
2. Czy polskie granice zostaną otwarte na początku maja? Jasna deklaracja premiera
3. Czy kontrola policji może być nagrywana. Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Następny artykuł