Volkswagen Passat
Źródło: zdrogi.pl

Uniwersalny Volkswagen Passat w roli ciągnika? Nie uwierzysz [ VIDEO ]

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Marca 2020

Czy szaleństwem jest używać Volkswagena Passata w roli ciągnika? Wbrew pozorom niekoniecznie. Jest to auto wielu talentów i takie zadanie jest dla niego błahostką.

Volkswagen Passat, inaczej "Passerati" - jest powszechnie szanowanym samochodem słynącym z wielu talentów. Uniwersalny design pozwala pełnić mu rolę czterodrzwiowego coupé czy limuzyny. To, że Passat odnajdzie się w każdej sytuacji, wiemy nie od dziś.

Ostatnio jednak okazało się, że wachlarz jego talentów jest znacznie szerszy.

Nie wiemy, co siedziało pod maską Volkswagena z filmiku, ale jesteśmy niemal pewni, że było to mocarne 1.9 TDI.
Silnik, którego legendzie dorównują jedynie jego moc i trwałość.

Na YouTube pojawił się filmik, na którym Volkswagen Passat B5 ciągnie przyczepę rolniczą i radzi sobie z nią bez problemu.

Które auto tak potrafi? W tygodniu wół roboczy, w piątek zada szyku pod remizą, a w niedzielę zawiezie do kościoła - i z każdego zadania wywiąże się perfekcyjnie.

Przypomnijmy, że legendarny model zadebiutował w 1973 roku. Na nagraniu widzimy piątą generację przed face liftingiem z 2000 roku - jest to więc auto wyprodukowane pomiędzy 1996 a 2000.

Poza mocarnym 1.9 TDI (131 KM) pod maską znaleźć mogliśmy niemal równie mocne:

  • 2.8 V6 (193 KM)
  • 2.3 VR5 (170 KM)
  • 2.5 TDI (150 KM)

Możemy więc mówić tu o klasycznym Sleeperze. Co ciekawe generacja piąta miała silnik ułożony wzdłużnie jak w Dodge Viper, Mercedes SLR czy Shelby Cobra!

Można było dokupić również napęd na cztery koła Syncro - to czyniło z Passata godną konkurencję dla aut pokroju Subaru Impreza, czy Lancera EVO.

Wracając do bohatera filmu - widzimy, że ciągnie on niemałą przyczepę. Pomaga w tym ogromny moment obrotowy silnika. Wbrew pozorom VW idealnie nadaje się do takiego zadania - ma potężny silnik, który pali znacznie mniej od typowych pojazdów ciągnących takie przyczepy.

Jak widzimy, jest to samochód wielu talentów - takiego Passata będziemy mieć w sercu na zawsze.

Następny artykuł