Straż graniczna
Źródło: zdrogi.pl

Został mu tydzień zakazu prowadzenia pojazdów, mimo to wpadł

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Czerwca 2020

Za niezastosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Mieszkaniec pow. gorzowskiego chcąc uniknąć odpowiedzialności za kierowanie autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, tuż przed kontrolą zamienił się miejscami z pasażerem.

Nie uszło to jednak uwadze strażników granicznych - poinformowała w piątek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Mężczyzną zajęła się zielonogórska policja. Za niezastosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Niepokojące doniesienia. Minister Szumowski znów zamknie polskie granice? To bardzo realny scenariuszNiepokojące doniesienia. Minister Szumowski znów zamknie polskie granice? To bardzo realny scenariuszCzytaj dalej

„Cała sytuacja okazała się zaskakująca, gdyż 4 lipca br. 33-latkowi miał skończyć się orzeczony przez sąd zakaz, a mimo to podjął ryzyko narażenia się na poważne konsekwencje” - powiedziała Konieczniak.
Do zdarzenia doszło w czwartek 25 czerwca, na Trasie Północnej w Zielonej Górze.

Strażnicy graniczni postanowili poddać rutynowej kontroli Volkswagena i dali sygnał jego kierowcy do zatrzymania się.

Gdy auto stanęło, funkcjonariusze zauważyli, że pasażer wraz z kierowcą pojazdu zamieniają się miejscami.

„Mężczyźni starali się wmówić funkcjonariuszom, że nic takiego nie miało miejsca. Jednakże w trakcie weryfikacji dokumentów 33-latków motyw ich działania został szybko ustalony. Pasażer, który jeszcze przed chwilą był kierowcą, nie miał prawa prowadzić auta” - dodała rzeczniczka.

Zobacz także:

1. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
2. Wideo - Przestawili samochód, by pomóc strażakom w akcji ratunkowej. Niesamowita reakcja mieszkańców
3. 6 dni - tyle nacieszył się „prawkiem” 18-latek z BMW
4. Wideo - Przestawili samochód, by pomóc strażakom w akcji ratunkowej. Niesamowita reakcja mieszkańców

Następny artykuł