Rondo
Źródło: zdrogi.pl

Wideo - Pieszy i taksówkarz pobili się na skrzyżowaniu. O co poszło?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Czerwca 2020

Policjanci po otrzymaniu nagrania prowadzą czynności wyjaśniające, aby ustalić kwalifikację czynu - powiedział portalowi polsatnews.pl oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Do niecodziennej sytuacji doszło na wrocławskim osiedlu Jagodno.

Tuż po tym, jak kierowca taksówki, zamiast zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, ominął inny pojazd i przejechał tuż przed przechodniem, między dwójką mężczyzn wywiązała się bójka.

Na nagraniu zamieszczonym w serwisie YouTube widać, jak dojeżdżające do skrzyżowania z ul. Strawińskiego samochody zatrzymują się przed „zebrą".

Kierowca taksówki jednak nie zastosował się do przepisów i omijając stojący przed nim samochód, przejechał przez pasy, niemal potrącając przechodnia.

Mężczyzna przechodzący przez pasy szybko zareagował i prawdopodobnie uderzył czymś w karoserię taksówki, a następnie podszedł do kierowcy, który zdążył wysiąść z auta.

Między mężczyznami doszło do szamotaniny, którą przerwali dopiero kierowcy innych samochodów.

Wideo - Kobieta potrąciła w Częstochowie mężczyznę leżącego na ulicy. WyrokWideo - Kobieta potrąciła w Częstochowie mężczyznę leżącego na ulicy. WyrokCzytaj dalej

W trakcie bójki tuż obok „wojowników” przejechał policyjny radiowóz. Na nagraniu widać, jak biegnie za nim jeden ze świadków zdarzenia, próbując go zatrzymać. Niestety bez skutku.
Na szczęście świadkom udało się rozdzielić mężczyzn i agresywny taksówkarz pojechał przed siebie... w jednokierunkową ulicę, prosto pod prąd.

- Policjanci po otrzymaniu nagrania prowadzą czynności wyjaśniające, aby ustalić kwalifikację czynu - powiedział portalowi polsatnews.pl oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Opierając się m.in. na zabezpieczonych materiałach z miejskiego monitoringu, w pierwszej kolejności śledczy będą chcieli ustalić personalia kierowcy taksówki, którego wykroczenie zainicjowało cały sytuację.

Zobacz także:

1. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
2. Wideo - Przestawili samochód, by pomóc strażakom w akcji ratunkowej. Niesamowita reakcja mieszkańców
3. 6 dni - tyle nacieszył się „prawkiem” 18-latek z BMW

Następny artykuł