Polskie auto elektryczne
Źródło: zdrogi.pl

Premiera polskiego auta elektrycznego! Oficjalny debiut

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Czerwca 2020

To bardzo istotny moment projektu, dlatego chcemy, aby miłośnicy motoryzacji mogli zobaczyć efekty wytężonej pracy wielu uznanych specjalistów. - mówi Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

Już we wtorek 28 lipca EMP (ElectroMobility Poland) pokaże prototypy polskiego „elektryka”.

Premiera zgodnie z aktualnymi „trendami” odbędzie się online. Już 28 lipca zobaczymy prototypy samochodów elektrycznych rodzimej marki – kompaktowego hatchbacka i modnego SUV-a.

Wtedy też poznamy oficjalnie nazwę nowej marki.

Prezentacja odbędzie się podczas wydarzenia online, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani rodzimą marką. EMP zaprezentuje prototyp demonstracyjny wersji hatchback oraz show car w postaci SUV-a, który ma być zapowiedzią przyszłego modelu marki.

U kierowcy warszawskiego autobusu, który spadł z mostu, wykryto nielegalną substancjęU kierowcy warszawskiego autobusu, który spadł z mostu, wykryto nielegalną substancjęCzytaj dalej

- To bardzo istotny moment projektu, dlatego chcemy, aby miłośnicy motoryzacji mogli zobaczyć efekty wytężonej pracy wielu uznanych specjalistów. Ogłosimy nazwę marki oraz pokażemy prototypy, w których stworzenie byli zaangażowani polscy oraz międzynarodowi eksperci. Jestem przekonany, że wyjątkowy design oraz rozwiązania technologiczne, które spełnią światowe standardy, znajdą uznanie w oczach odbiorców. Szczegóły wirtualnej premiery i wskazówki jak wziąć udział w transmisji ogłosimy kilka dni wcześniej w naszych mediach społecznościowych - mówi Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

Początkowo premiera miała mieć miejsce pod koniec czerwca 2020 roku. Powodem przesunięcia terminu była oczywiście epidemia koronawirusa, która opóźniła przygotowania do prezentacji.

Niepokojące doniesienia. Minister Szumowski znów zamknie polskie granice? Jest to bardzo realny scenariuszNiepokojące doniesienia. Minister Szumowski znów zamknie polskie granice? Jest to bardzo realny scenariuszCzytaj dalej

- Te niespodziewane komplikacje zweryfikowały nasze plany związane z koncepcją premiery, ale jednocześnie zainspirowały nas do tego, aby wykorzystać dodatkowy czas na zorganizowanie dostępnego dla każdego wydarzenia online. Projekt budzi ogromne zainteresowanie, co jest zrozumiałe z uwagi na fakt, że to znaczący krok na drodze do odbudowy polskiej motoryzacji. Dlatego właśnie chcemy podzielić się dotychczasowymi rezultatami z internautami, którzy będą chcieli dołączyć do transmisji. Budujemy samochód, który ma być powszechny, dlatego też taka powszechna forma jego prezentacji. Koncepcja eventu spełnia również warunki ograniczeń związanych pandemią - dodaje prezes ElectoMobility Poland Piotr Zaremba.

Polskie elektryki

Produkcja polskiego samochodu elektrycznego ma się rozpocząć już w 2023 roku. Przedsięwzięcie koordynowane jest przez polską spółkę ElectroMobility Poland powstałą z inicjatywy czterech firm z branży energetycznej.

Za atrakcyjność designu odpowiadają projektanci włoskiej pracowni stylistycznej Torino Design, które jak dotąd nie wsławiło się żadnym większym sukcesem.

Tymczasem sylwetki aut, które ukryte są pod materiałem wydają się całkiem współczesne i... atrakcyjne. Czas pokaże, jak auta będą wyglądać w pełnej krasie.

Konsultantem jest Tadeusz Jelec, projektant aut, który przez wiele lat pracował dla Jaguara. Integratorem technicznym jest firma EDAG Engineering.

Zobacz także:

1. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
2. Wideo - Przestawili samochód, by pomóc strażakom w akcji ratunkowej. Niesamowita reakcja mieszkańców
3. 6 dni - tyle nacieszył się „prawkiem” 18-latek z BMW

Następny artykuł