Kobieta rysująca auta
Źródło: zdrogi.pl

Starszej Pani przeszkadzały auta na „jej” drodze do śmietnika. Więc je zniszczyła

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Maja 2020

Łącznie wartość szkód wyrządzanych przez wandala przekroczyła sumę 11 tys. złotych.

Pewna 63-letnia mieszkanka jednego z nowohuckich osiedli postanowiła samodzielnie ukarać właścicieli samochodów zaparkowanych na... "jej" ścieżce prowadzącej do osiedlowej wiaty śmietnikowej.

Wszyscy poszkodowani zauważali, że ktoś w trakcie postoju auta porysował lakier. Wandal niejednokrotnie "przerysowywał" cały samochód. W ten sposób uszkodzonych zostało co najmniej pięć pojazdów, a jeden z nich ktoś zniszczył nawet kilkukrotnie.

Właściciele oszacowali sumę strat, najniższa wartość szkód wynosiła 1 200 zł, najwyższa ponad 3 tys. złotych. Łącznie wartość szkód wyrządzanych przez wandala przekroczyła sumę 11 tys. złotych.

Koniec obowiązku noszenia maseczek - Obywatele odetchnąKoniec obowiązku noszenia maseczek - Obywatele odetchnąCzytaj dalej

Funkcjonariusze z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zajęli się sprawą. Podejrzewano, że za zniszczeniami może stać jedna osoba. Zabezpieczono ślady, zebrano niezbędne informacje i wytypowano potencjalnego sprawcę... a raczej sprawczynię. Okazało się bowiem, że za zniszczeniami pojazdów stała 63-letnia mieszkanka Nowej Huty.

19 maja policjanci zapukali do mieszkania kobiety i poinformowali, że jest osobą podejrzaną o uszkodzenie pięciu samochodów. Zabezpieczono klucz, przy pomocy którego 63-latka rysowała auta. Kobieta przyznała się do winy, tłumacząc, że samochody były niewłaściwie zaparkowane i tarasowały "jej" drogę do wiaty śmietnikowej. Dlatego postanowiła sama wymierzyć kierującym karę.

Kobieta stanie przed sądem i odpowie za uszkodzenie mienia, za co może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.

Następny artykuł