Wypadek
Źródło: zdrogi.pl

Mężczyzna potrącił dwoje dzieci. Walczą o życie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Maja 2020

​Prokuratorskie zarzuty usłyszał w poniedziałek sprawca sobotniego wypadku w Ziomakach. Kierujący Audi wjechał na chodnik i potrącił dwóch chłopców.

​Prokuratorskie zarzuty usłyszał w poniedziałek sprawca sobotniego wypadku w Ziomakach. Kierujący Audi wjechał na chodnik i potrącił dwóch chłopców. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Chłopcy w wieku 7 i 9 lat z ciężkimi obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku po pijanemu, ucieczki z miejsca wypadku i kierowania samochodem pomimo sądowego zakazu.
Sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło w sobotę 23 maja po południu w miejscowości Ziomaki w gm. Mokobody, w pow. siedleckim. Chłopcy wraz ze swoimi rodzicami porządkowali teren w pobliżu domu.

Koniec obowiązku noszenia maseczek - Obywatele odetchnąKoniec obowiązku noszenia maseczek - Obywatele odetchnąCzytaj dalej

Nagle na chodnik wjechało Audi i potrąciło znajdujące się tam dzieci. Samochód przejechał jeszcze około pół kilometra, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna próbował jechać dalej, jednak zatrzymali go policjanci.

Kierowca był pijany. Badanie alkomatem wykazało dwa promile alkoholu w jego organizmie. Co więcej, kierowca miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, w związku z wcześniejszą jazdą po pijanemu.

Chłopcy w stanie ciężkim zostali przetransportowani do szpitala. Lekarze walczą o życie 7-letniego dziecka. Drugi z chłopców przeszedł poważną operację i wciąż jest w stanie ciężkim.

Następny artykuł