Rowerem po autostradzie
Źródło: zdrogi.pl

Jechał rowerem po... autostradzie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Maja 2020

Rowerzystą okazał się obywatel Łotwy, który oświadczył, że rowerem zamierzał dotrzeć do swojego kraju. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Obywatel Łotwy jechał rowerem autostradą A4 w kierunku Wrocławia.

Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

W trybie przyśpieszonym mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za oba wykroczenia.

Rzecznik Komendy Powiatowej policji w Środzie Śląskiej poinformowała, że średzcy funkcjonariusze zauważyli rowerzystę na 130. kilometrze autostrady A4.
Policjanci natychmiast uniemożliwili mu kontynuowanie dalszej jazdy. Podczas czynności wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Starszej Pani przeszkadzały auta na „jej” drodze do śmietnika. Więc je zniszczyłaStarszej Pani przeszkadzały auta na „jej” drodze do śmietnika. Więc je zniszczyłaCzytaj dalej

Przeprowadzone badanie wykazało, że miłośnik jednośladów miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Rowerzystą okazał się obywatel Łotwy, który oświadczył, że rowerem zamierzał dotrzeć do swojego kraju. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W związku z kierowaniem rowerem w stanie nietrzeźwości oraz poruszaniem się nim po autostradzie został wobec niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Dodała, że zatrzymany za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem w trybie przyspieszonym.

Zakaz wjazdu na autostrady dotyczy: rowerów, motorowerów, ciągników rolniczych, pojazdów wolnobieżnych i zaprzęgów konnych. Na drogach tej kategorii zakazany jest również ruch pieszych.

Następny artykuł