Oszust z Gorzowa
Źródło: zdrogi.pl

„Twoja córka miała wypadek". 90-latka uwierzyła i dała oszustowi 90 tys. zł

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Czerwca 2020

Do starszej kobiety z Gorzowa zadzwonił obcy mężczyzna i poinformował ją o rzekomym wypadku samochodowym córki.

Do starszej kobiety z Gorzowa zadzwonił obcy mężczyzna i poinformował ją o rzekomym wypadku samochodowym córki.

Zaproponował załatwienie sprawy. Kobieta nie zorientowała się, że wszystko, o czym słyszy, nie jest prawdą. Mężczyzna wyjaśnił, że córce grozi więzienie i potrzebne są pieniądze. Kobieta zdecydowała się przekazać dużą kwotę, która miała być kaucją.

Nie długo później pod jej blok przyjechała osoba, która miała odebrać pieniądze. Kobieta spakowała do reklamówki 90 tys. i wyrzuciła je przez okno.

Wideo - Mężczyzna celowo potrącił psa. Sprawcy może grozić nawet 5 latWideo - Mężczyzna celowo potrącił psa. Sprawcy może grozić nawet 5 latCzytaj dalej

Na nagraniu jednego z zabezpieczonych monitoringów widać mężczyznę, który może mieć związek z przestępstwem. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Gdy oszust przyjechał po pieniądze, starsza pani zrzuciła mu je przez okno w reklamówce. Dopiero po rozmowie z rodziną zorientowała się, że to wszystko było kłamstwem, a jej córce nic nie grozi.

Podejrzany

- Metody działania oszustów są różne, ale zawsze mają one doprowadzić do utraty gotówki - mówił podkom. Grzegorz Jaroszewicz z KMP w Gorzowie. - Ofiarami oszustw na wnuczka, wypadek czy fałszywego policjanta są najczęściej osoby starsze. Niestety, tym razem w historię, której nie było, uwierzyła 90-letnia gorzowianka.

Po pewnym czasie do domu 90-latki przyszła bliska jej osoba. Dopiero wtedy kobieta zrozumiała, że została oszukana, a oszczędności jej życia trafiły w ręce przestępców. O Sytuacji została poinformowana gorzowska policja, która prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Kryminalni zwracają się do kierowców, którzy w środę, 17 czerwca br. między godzinami 12 a 13 przejeżdżali ul. Wyszyńskiego, na odcinku od ul. Borowskiego do Mickiewicza w Gorzowie i mają w swoich samochodach wideorejestratory.

Zobacz także:

1. Wideo - Tchórzliwy policjant ucieka przed autem, pozostawiając kobietę na drodze
2. Ważna zmiana ucieszy tysiące kierowców. Już wkrótce w życie wejdzie rewolucyjna ustawa
3. Wideo - Kuriozalny wypadek. Odebrał z salonu nowy samochód i dachował nim kilka sekund później

Następny artykuł