traktor
Źródło: zdrogi.pl

Pijany dziadek prowadził traktor, za nim jechał 13-letni wnuczek

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Czerwca 2020

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę bez uprawnień.

W miejscowości Kobiele Wielkie (woj. łódzkie) zatrzymano pijanego mężczyznę prowadzącego ciągnik rolniczy. Za nim, osobową Skodą, jechał 13-letni wnuczek - poinformował w środę podinsp. Wojciech Auguścik z radomszczańskiej policji.

We wsi Kobiele Wielkie policjanci zatrzymali dwóch kierowców. Jednego nieletniego bez stosownych uprawnień i drugiego, z uprawnieniami, ale nietrzeźwego.

13-latek kierował Skodą, a przed nim ciągnikiem rolniczym jechał jego dziadek.

Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na półWideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na półCzytaj dalej

„61-latek wraz ze swoim wnukiem pojechali do sąsiedniej miejscowości po odbiór pojazdu rolniczego po naprawie. Tam dorośli spożywali alkohol. Następnie dziadek wsiadł za kierownicę ciągnika, a wnuka poprosił, aby pojechał za nim samochodem. Po interwencji policji opiekę nad 13-latkiem przejęła babcia” - podał w środę podinspektor Wojciech Auguścik z radomszczańskiej policji.

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę bez uprawnień.

W związku z powyższymi grozi mu do lat 2 więzienia, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami - poinformował podinsp. Auguścik.

Zobacz także:

1. Wideo - Tchórzliwy policjant ucieka przed autem, pozostawiając kobietę na drodze
2. Ważna zmiana ucieszy tysiące kierowców. Już wkrótce w życie wejdzie rewolucyjna ustawa
3. Wideo - Kuriozalny wypadek. Odebrał z salonu nowy samochód i dachował nim kilka sekund później

Następny artykuł