GR Yaris
Źródło: zdrogi.pl

To auto to prawdziwy hit! Polacy wykupili ponad połowę produkcji

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Maja 2020

Zamówienia ruszyły 4 maja i już ponad połowa z tej puli została sprzedana. To oznacza, że do startu zamówień z limitowanej listy znikało średnio niemal 8 aut.

Toyota GR Yaris to nowy model japońskiej marki, który od niedawna można już zamawiać.

Okazuje się, że z puli 305 egzemplarzy wyznaczonej przez Japończyków na polski rynek zniknęła już ponad połowa.

GR YarisGR Yaris
zdrogi.pl

Był nawet klient, który kupił dwie sztuki – dla siebie i syna. Ręczna produkcja małego rajdowca Toyoty w Motomachi jeszcze nawet nie ruszyła.

Prawa Rajdowych Mistrzostw Świata stanowione przez organizację FIA przewidują, że aby wystawić do rywalizacji WRC nową rajdówkę, trzeba wyprodukować odpowiednią liczbę jej cywilnych odpowiedników.

Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambolWideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambolCzytaj dalej

W przypadku Toyoty GR Yaris do Europy trafi 8000 sztuk, z czego 305 egzemplarzy do Polski. Zamówienia ruszyły 4 maja i już ponad połowa z tej puli została sprzedana.To oznacza, że do startu zamówień z limitowanej listy znikało średnio niemal 8 GR Yarisów.

GR YarisGR Yaris
zdrogi.pl

Przypomnijmy, że mówimy tu o aucie, które w podstawowej wersji kosztuje niemało, bo 143 900 zł i żaden z klientów nie mógł auta obejrzeć, ani wykonać jazdy próbnej.
Wszystkie GR Yarisy zostały zakupione kompletnie w ciemno!

GR YarisGR Yaris
zdrogi.pl

Następny artykuł