Mandat
Źródło: zdrogi.pl

Nadchodzi nowy mandat, który kierowcy "pokochają"?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Maja 2020

Zwiastuje to nadchodzące absurdalne sytuacje. Oczywiście nowe zmiany dotkną głównie przewoźniów, którzy i tak w ostatnim czasie nie mają łatwego życia.

Podobno „Rzeczpospolita” dotarła do planów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczących wprowadzenia nowych mandatów.
Do taryfikatora ma trafić m.in. grzywna za… bałagan w aucie.

Chodzi konkretnie o aktualizację art. 117 Kodeksu wykroczeń. Obecnie dotyczy on kary za brak czystości i może kosztować nad od nagany po 1500 zł i dotyczy on nieruchomości.
Po nowelizacji dojdzie jednak zapis dotyczyłby również samochody.

Karze podlega również przewoźnik, który jest zobowiązany do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków higieny a nie utrzymuje środka transportu we właściwym stanie sanitarnym
Dotyczy to zatem przewoźników, czyli właścicieli i kierowców busów, ale również taksówkarzy.

Koszmarny wypadek na A1. Zginęły 2 młode osoby, które w chwili zderzenia wypadły z samochoduKoszmarny wypadek na A1. Zginęły 2 młode osoby, które w chwili zderzenia wypadły z samochoduCzytaj dalej

Niezadbanie o czystość wnętrza pojazdu będzie grozić mandatem w wysokości 100 złotych.

Są oczywiście wątpliwości, czy w obecnej sytuacji należało poświęcać czas na tworzenie aktu prawnego, aby móc wyciągnać od kierowców 100 złotych?

Ciężko też określić, w którym momencie dochodzi do przewinienia. Czy papierek po cukierku lub plama na tapicerce będzie kwalifikować się do nagany czy do grzywny?
Zwiastuje to nadchodzące absurdalne sytuacje. Oczywiście nowe zmiany dotkną głównie przewoźniów, którzy i tak w ostatnim czasie nie mają łatwego życia.

Następny artykuł