Szumowski
Źródło: zdrogi.pl

Koniec obowiązku noszenia maseczek - Obywatele odetchną

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Maja 2020

Są jednak trzy województwa, które nadal będą zobowiązane do tego, aby przestrzegać dłużej tego obostrzenia.

Obywatele będą mogli w końcu odetchnąć z ulgą. Minister Łukasz Szumowski zapowiedział w porannym progranie Polsat News, że w cągu kilkudziesięciu godzin ma zostać zdjęty przymus noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

– Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej – powiedział Szumowski. Są jednak trzy województwa, które nadal będą zobowiązane do tego, aby przestrzegać dłużej tego obostrzenia.

Nadchodzi nowy mandat, który kierowcy Nadchodzi nowy mandat, który kierowcy "pokochają"?Czytaj dalej

– Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada – powiedział minister zdrowia w rozmowie z Tomaszem Machałą w programie ”Graffiti”.

Obserwując wskaźnik zachorowań to najprawdopodobniej obowiązek noszenia maseczek pozostanie w województwie śląskim, wielkopolskim i mazowieckim. W ostatnim czasie to właśnie tam dochodzi do największej ilości zachorowań na koronawirusa.

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia.

Następny artykuł