Rolls Royce Cullinan
Źródło: zdrogi.pl

Fabrycznie nowy Rolls-Royce Cullinan za 70 tysięcy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Maja 2020

Jak to u Rollsa, klienci mogą wybierać spośród 40 tys. lakierów nadwozia i kilkuset konfiguracji wykończenia wnętrza.

I nie ma w tym żadnego haczyka! No poza jednym... wyprodukowane ręcznie Cullinany są osiem razy mniejsze od standardowego i... nie jeżdżą.

Może się to wydawać fanaberią, ale najwyraźniej są ludzie gotowi zapłacić walizkę pieniędzy, aby mieć w swoim mieszkaniu idealną kopię Rollsa stojącego w garazu.

Rolls Royce Cullinan

Mylą się jednak ci, którym wydaje się, że to zwykła zabawka. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że model mierzy aż 66 cm długości.
Do tworzenia miniaturowych SUV-ów stworzono nowy zespół specjalistów, którzy odpowiadają jedynie za ręczną produkcję modeli.

Koniec obowiązku noszenia maseczek - Obywatele odetchnąKoniec obowiązku noszenia maseczek - Obywatele odetchnąCzytaj dalej

Każdy egzemplarz składa się z ponad tysiąca indywidualnych elementów, a jego budowa pochłania łącznie 450 roboczogodzin - to ponad połowa tego co pełnowymiarowy model.
Jak to u Rollsa, klienci mogą wybierać spośród 40 tys. lakierów nadwozia i kilkuset konfiguracji wykończenia wnętrza.

Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, brytyjczycy starają się korzystać z dokładnie tych samych materiałów, które znajdziemy w prawdziwym Cullinanie.
Oznacza to, że kokpit w skali 1:8 jest wykończony drewnem, a na fotelach znajdziemy identyczną jak w oryginale tapicerkę.

Modele wyposażone są w pełni funkcjonalne oświetlenie, a także otwierane drzwi i klapy - a pod jedną z nich wierna kopia potężnego silnika.

Każdy stworzony egzemplarz w skali ma być wierną kopią auta, które bogacz posiadawgarażu. Oczywiście nikt też nie zabroni zamówić indywidualnie wykończonej sztuki.
Koszt takiej zabawki to około 70 tysięcy złotych. Znając Rolls-Royce ta kwota może być pewnie wyższa.

Następny artykuł