Toyota Avensis
Źródło: MotoBIZ

Polskie firmy przekażą auta na potrzeby GIS-u i szpitali zakaźnych

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Marca 2020

W walce z pandemią wszyscy starają się pomóc. Kolejne wielkie firmy podejmują działania mające na celu zażegnać kryzys związany z koronawirusem.

PKO Leasing i Masterlease przekażą 100 aut na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego i 20 aut dla szpitali zakaźnych.

Ubezpieczyciel PZU postanowił udostępnić 200 samochodów służbom medycznym, które zajmują się osobami z podejrzeniem koronawirusa.

Auta, które PKO Leasing postanowił udostępnić to 2-4 letnie samochody poleasingowe. Korzystać z nich będą służby medyczne, laboratoria i pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego w ich codziennej walce z osobami zakażonymi/podejrzewanymi o zakażenie. Kolejne 20 aut zostanie przekazanych do dyspozycji szpitali utworzonych w związku z panującą pandemią. Tak jak wspominaliśmy, również PZU postanowiło wesprzeć służby. Ubezpieczyciel przekaże 200 aut, które służyć będą, m.in. do transport próbek do laboratoriów od osób pozostających w domowej kwarantannie.

Firmy wprowadziły także inne działania mające na celu wspomóc walkę z epidemią. PKO Bank Polski przekazał 5 mln zł na szpitale, zakłady opieki i służby medyczne. Kolejne 3 mln zł bank przekazał na zakup prawie 8 tysięcy testów na koronawirusa, które laboratorium Warsaw Genomics wykonuje na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.

2,2 mln zł z kolei zostanie przeznaczone na zakup 80 tys. maseczek.
PZU wygospodarowało 6 mln zł na zakup materiałów sanitarnych oraz aparatury medycznej i środków ochrony osobistej. Dodatkowo sfinansowało również zakup kombinezonów, maseczek, rękawiczek oraz środków dezynfekcyjnych dla Policji i Straży Granicznej.

Dodatkowo klienci PKO Leasing mogą wypełnić wniosek o zawieszenie spłat rat kredytów pod warunkiem, że nie mają opóźnień w spłatach. Wniosek daje możliwość zamrożenia rat nawet na 6 miesięcy. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami czy zmianą oprocentowania. Wnioski o, tzw. wakacje kredytowe można uzupełnić online.

Następny artykuł