Yanosik
Źródło: Yanosik.pl

Obawiasz się koronawirusa? Yanosik dodał specjalną funkcję w aplikacji

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Marca 2020

W aplikacji Yanosik osoby szukające pomocy przy zakażeniu koronawirusem znajdą lokalizację najbliższej placówki, numery telefonów czy informacje o objawach i sposobie postępowania przy zakażeniu.

Specjalna funkcja w aplikacji pomoże kierowcom dotrzeć do szpitali zakaźnych.

Od poniedziałku w aplikacji Yanosik uruchomiona została nowa funkcjonalność, która ma pomóc kierowcom dotrzeć do najbliższego szpitala zakaźnego.

Firma od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce podjęła działania, które mają pomóc odnaleźć się Polakom w nowej rzeczywistości. W razie potrzeby więc, korzystając z nawigacji, można szybko odnaleźć najbliższy szpital zakaźny.

Po wpisaniu w wyszukiwarce aplikacji hasła „Koronawirus” pojawiają się najbliższe placówki zakaźne w okolicy. W ten sposób kierowcy zostaną szybko znajdzie lokalizację i trasę do szpitala.
W aplikacji kierowcy będą mogli też sprawdzić, jakie są najczęstsze objawy związane z zakażeniem oraz znajdą instrukcję jak postępować w przypadku potencjalnego zakażenia.

Widoczny jest także numer telefonu na oficjalną infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia, pod którym kierowcy mogą otrzymać pomoc specjalistów, by np. zweryfikować swoje objawy i otrzymać dalsze szczegółowe instrukcje postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia.

W ten sposób firma chce wyeliminować przypadki, w których osoby potencjalnie zakażone koronawirusem jeżdżą komunikacją miejską do szpitala lub przychodni. Jest to bowiem skrajnie niebezpieczne i może prowadzić do dalszych zarażeń.
Lista lokalizacji pomagającym osób z podejrzeniem koronawirusa będzie na bieżąco aktualizowana.

Aplikacja dostępna jest zarówno w dla systemu iOS, jak i Android.

Jest to kolejna firma, która podejmuje dodatkowe działania mające na celu wspomóc polaków w walce z koronawirusem. Zachęcamy zatem do skorzystania z nowej funkcjonalności, aby uniknąć sytuacji, w której szukając pomocy, narażamy na zarażenie kolejnych przypadkowych ludzi. Prosto do celu - tak jest najbezpieczniej.

Pamiętajmy też, że placówki w tym momencie mają mnóstwo pracy - postarajmy się najpierw upewnić czy jest szansa na bycie zarażonym, a następnie podejmijmy wszystkie możliwe działania, by nie zagrażając innym uzyskać niezbędnąpomoc.

Następny artykuł