Mazda RX-8
Źródło: Adventures with Purpose

Ford Mustang i Mazda RX-7 znalezione w rzece! Próba wyłudzenia? [WIDEO]

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Marca 2020

Czy znalezione samochody pochodziły z kradzieży, czy może ktoś próbował wyłudzić odszkodowanie? A może to po prostu zbieg okoliczności? W rzece znaleziono Forda Mustanga, Mazdę RX-7 i pewnie znacznie więcej klasycznych aut.

Porzucone skradzione auta, czy próba wyłudzenia związana z ubezpieczeniem samochodu? Cytując klasyka: „Jak do tego doszło? Nie wiem".

W związku z zasłyszaną plotką o dziewczynie, która wjechała ciężarówką swojego chłopaka do rzeki dwie dekady temu, ekipa nurkująca prowadząca kanał „Adventures with Purpose” na YouTube postanowiła zbadać sprawę. To, co w końcu znaleźli, przerosło ich oczekiwania.

Chevrolet LUV

Zespół poszedł szukać ciężarówki zrzuconej do rzeki, znajdującej się w rejonie Portland w stanie Oregon. Po kilku godzinach natknęli się na czerwoną Mazdę RX-7 i udało im się ją wydostać z błotnistych wód rzeki.

Na pierwszy rzut oka samochód wyglądał tragicznie, ponieważ był odwrócony do góry nogami, w związku z czym dach został poważnie uszkodzony. Sądzimy jednak, że we właściwych rękach auto jest do odratowania.
Na załączonym wideo widzimy moment wyciągnięcia Mazdy RX-7 z rzeki. Nie było to jednak jedyne odkrycie zespołu. W wodzie znaleziono również sześć kolejnych maszyn.

Ford Mustang Mach 1 1973

Wśród nich znajduje się Ford Mustang Mach 1 Fastback z 1973 roku, a także pickup Chevrolet Luv, który może być faktycznie ciężarówką z historii, która zainicjowała poszukiwania.

Mazda RX-7

Na filmie widać co prawda jeszcze inne samochody znajdujące się pod wodą, ale bardzo, bardzo trudne (a właściwie niemożliwe) jest rozpoznanie, z czym mamy do czynienia.

Jak już wspominaliśmy, wideo pokazuje RX-7. Jesteśmy naprawdę ciekawi, aby dowiedzieć się więcej o stanie Mustang Mach 1 Fastback i liczymy, że wkrótce kanał „Adventures with Purpose” wrzuci więcej informacji.

Następny artykuł