Bitwa o wozy 2020
Źródło: zdrogi.pl

Rząd mobilizuje elektorat PiS-u. Obiecuje wozy strażackie za głosowanie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Czerwca 2020

Czemu akurat „projekt” faworyzuje najmniejsze gminy?

Według najnowszych sondaży reelekcja Andrzeja Dudy wcale nie jest taka oczywista. Wszystko zależy m.in. od stopnia mobilizacji wyborców poszczególnych kandydatów. Nie jest tajemnicą, że poparcie nie odzwierciedla ilości oddanych głosów. W związku z tym rząd chce wygrać wybory, stawiając na rekordową frekwencję swojego „żelaznego elektoratu".

Jak zatem zmobilizować elektorat Dudy? Najnowszy pomysł Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji to „Bitwa o wozy strażackie 2020”.

To nie żart.

„Najlepsza pod względem frekwencji gmina w danym województwie, dostanie nowy wóz strażacki” – zapowiada resort. Tak właściwie to wygraną nie będzie sam pojazd, a środki, które będzie można przeznaczyć na zakup średniej wielkości samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na półWideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na półCzytaj dalej

Jest jednak pewien haczyk - w konkursie nie wezmą udziału gminy powyżej 20 tys. mieszkańców.

Czemu akurat „projekt” faworyzuje najmniejsze gminy?

Portal bezprawnik.pl łączy ten fakt z „grupą docelową” partii PiS i Andrzeja Dudy.

To właśnie głównie w małych miasteczkach i wsiach obecna władza bije w sondażach „konkurencję".

Zdjęcia - Roznegliżowana kobieta na środku skrzyżowania w centrum WrocławiaZdjęcia - Roznegliżowana kobieta na środku skrzyżowania w centrum WrocławiaCzytaj dalej

Nie da się też ukryć, że to przede wszystkim w małych gminach mieszka konserwatywny „żelazny elektorat” PiS i aktualnego prezydenta.
Skoro wynik wyborów jest niepewny, to arcyważna staje się mobilizacja wyborców.

Ogłaszając „bitwę”, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker podkreślił, że wszystko jest apolityczne i chodzi jedynie zwiększenie frekwencji.

Nie wyjaśniono jednak dlaczego w „konkursie” nie biorą udziału większe gminy. Kolejną kontrowersją jest fakt, że podatki płacą też ci, którzy mieszkają w większych gminach. Dlaczego więc mają sponsorować „bitwę o wozy”, w której nawet nie mogą wziąć udziału?

Zobacz także:

1. Skandaliczna sytuacja na parkingu. Polscy kierowcy oferowali Ukraińcom wspólne picie napoi wyskokowych. Gdy ci odmówili wywiązała się bójka
2. Wideo - Wracał po wypadku uszkodzonym autem. Chwilę później spowodował kolejny
3. Tragiczny wypadek dwóch BMW. Zginęły dwie młode osoby

Następny artykuł