Wypadek pijanego kierowcy
Źródło: zdrogi.pl

Pijany kierowca usnął za kierownicą i uderzył w stojący radiowóz

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Czerwca 2020

Badanie wykazało u kierującego dwa promile alkoholu w organizmie. Jak później wyjaśniał, samochód kupił niedawno i „miał zamiar pójść na kurs prawa jazdy".

Policjanci z Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali 44-latka, który będąc nietrzeźwym, zasnął w trakcie jazdy i spowodował kolizję z policyjnym radiowozem.

„Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami” - podała we wtorek policja.

Jakub Sawicki z policji w Elblągu poinformował, że o pijanym kierowcy Volkswagena Polo jadącym ul. Dolną zaalarmowali zaniepokojeni mieszkańcy, którzy zadzwonili pod numer 112.

Na miejsce jako pierwszy przyjechał patrol prewencji. Funkcjonariusze postanowili zagrodzić pijanemu kierowcy jezdnię, ustawiając na ulicy oznakowany radiowóz z włączonymi światłami uprzywilejowania.

Zdjęcia - Roznegliżowana kobieta na środku skrzyżowania w centrum WrocławiaZdjęcia - Roznegliżowana kobieta na środku skrzyżowania w centrum WrocławiaCzytaj dalej

„Kierujący nie reagował wcześniej na polecenia zatrzymania się. Nie mógł zareagować, bo miał zamknięte oczy. Był tak pijany, że zasnął w trakcie jazdy i w rezultacie uderzył w radiowóz. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń” - relacjonował Sawicki.
Z relacji mundurowych wynika, że kierowca po przebudzeniu był bardzo agresywny. Potrzebne były kajdanki. Po zatrzymaniu mężczyzny policjanci zauważyli, że na podłodze jego samochodu walały się opróżnione butelki po piwie.

Badanie wykazało u kierującego dwa promile alkoholu w organizmie. Jak później wyjaśniał, samochód kupił niedawno i „miał zamiar pójść na kurs prawa jazdy".

„Niestety, w najbliższym czasie nie będzie mógł tego zrobić. Trafił do policyjnej celi i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz spowodowanie kolizji” - podkreślił Jakub Sawicki.

Zatrzymanemu grozi kara do dwóch lat więzienia.

Zobacz także:

1. Skandaliczna sytuacja na parkingu. Polscy kierowcy oferowali Ukraińcom wspólne picie napoi wyskokowych. Gdy ci odmówili wywiązała się bójka
2. Wideo - Wracał po wypadku uszkodzonym autem. Chwilę później spowodował kolejny
3. Tragiczny wypadek dwóch BMW. Zginęły dwie młode osoby

Następny artykuł