Honda Asimo
Źródło: https://ars.electronica.art/

Motoryzacyjne ciekawostki: Co produkują firmy motoryzacyjne „po pracy"?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Marca 2020

Volkswagen zajmuje się sprzedażą kiełbasek a BMW produkuje motocykle. Jakie jeszcze nietypowe produkty oferowane są przez producentów aut? Oto motoryzacyjne ciekawostki, którymi możesz błysnąć w towarzystwie.

Czasami z trudem można zobaczyć bezpośredni związek między marką a jej „pobocznym projektem”, na przykład BMW zbudowało... bobslej, w którym narodowa drużyna USA zdobyła złoto olimpijskie w 2014 roku.

Motoryzacyjne ciekawostki to coś czym można zaskoczyć innych fanów motoryzacji w trakcie spotkania przy "herbacie". Czym zatem po dzisiaj będziecie mogli zabłysnąć?

Czasami kupujesz kije golfowe marki Ferrari lub walizki od Rolls-Royce'a. Zignorujemy jednak rzeczy oczywiste i skoncentrujemy się na najfajniejszych rzeczach ( które nie są samochodami), jakie oferują producenci.

Aston Martin Helikopter1. Helikopter Aston Martin
Tak... możesz kupić helikopter ze znaczkiem „Aston Martin".
Jest to samolot ACH130 zbudowany przez firmę o nazwie Airbus Corporate Helicopters - dopieszczony przez Astona Martina. Do wyboru są warianty kolorystyczne ( do których dopasowano również wnętrze ). Oczywistym wyborem będzie brytyjska zieleń, ale klienci mogą również wybrać Xenon Gray, Arizona lub Ultramarine Black. Wnętrze jest luksusowe, jak przystało na pojazd sygnowany przez Astona.

Krzesło Audi R182. Krzesło Audi R18 Ultra
Jeśli uważasz, że Twoje krzesło biurowe jest stylowe, lekkie i wygodne... jesteś w błędzie.
Krzesło Audi R18 Ultra Chair zostało zainspirowane prototypem Audi Le Mans i wykorzystuje te same blachy aluminiowe i włókna węglowe, co wyścigowe Audi R18. Krzesło najpierw zostało zaprojektowane przez Clemensa Weisshara i Reeda Krama. Następnie Audi przystąpiło do pracy nad geometrią krzesła i splotem z włókna węglowego, aby uczynić je jeszcze lżejszym. Produkt finalny waży niecałe 2,5 kilograma. Na takim meblu człowiek może nawet poczuć, że „siedzi szybciej".

McLaren OnePlus 7T3. Telefon komórkowy McLarena
Brytyjski producent supersamochodów już dwa razy nawiązał współpracę z chińskim producentem telefonów komórkowych OnePlus. Najnowszym efektem współpracy jest OnePlus 7T Pro McLaren Edition. Telefon wykorzystuje najnowszy procesor Snapdragon firmy Qualcomm i występuje w typowym dla McLarena kolorze Papaya Orange, a obudowa jest obszyta Alcantarą. Oprogramowanie telefonu i animacja nawiązują do produktów Brytyjczyków oraz „inspirowane są ponadczasowymi instrumentami McLarena”.

Lexus Jacht4. Jacht Lexus
W 2017 roku Lexus przedstawił koncepcję 42-metrowego jachtu sportowego. Aby zbudować ten piękny krążownik, Lexus nawiązał współpracę z Marquis Yachts z Wisconsin w USA. Łódź ma kompozytowy kadłub zbudowany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym i silnik okrętowy Volvo IPS 1200 ( dlaczego nie Lexusa? ). Jacht oczywiście ma również luksusowe wnętrze. Jeśli uważasz, że Lexus LC 500 jest cholernie drogi to wiedz, że jacht od Lexusa kosztuje za oszałamiające 14 milionów złotych.

Jacht Honda5. Jacht Honda
Honda Marine jest częścią japońskiego koncernu, która produkuje silniki do łodzi od 1964 roku. Możesz zatem kupić silnik, np. Honda BF250 iST oparty na legendarnym VTEC-u i umieścić go na niemal dowolnej łodzi. Luksusowy jacht rybacki SanJuanYachts SJ32 jest jednak od początku zbudowany specjalnie z myślą o zastosowaniu silników Hondy. Łódź jest polakierowana w kolorze Thermal Orange znanym z Acury NSX, a każdy jej silnik zapewnia 250 koni mechanicznych. Cena? Około 1,5 miliona złotych - na tle propozycji Lexusa jest zatem niemal promocyjna.

Krzesło Nissan ProPilot6. Krzesło Nissan ProPILOT
Najbardziej absurdalną rzeczą na tej liście nie jest żartem. Fotel Nissan ProPILOT jest faktycznie dostępny w Japonii i został zaprojektowany „dla osób, które nie znoszą stać w kolejce”. Zasadniczo jest to autonomiczne krzesło. Gdy z niego wstaniemy, powróci ono na koniec kolejki, a kolejny „petent” wjedzie na swoim krześle na nasze miejsce. W ten sposób kolejka cały czas idzie naprzód... choć nikt nawet nie podnosi się z siedziska . Idealna opcja do przychodni.

Szisza Bugatti7. Bugatti Shisha
Przeciętna fajka wodna jest wykonana ze szkła i stali i cieszy się na Bliskim Wschodzie sporą popularnością. Bugatti wyraźnie postanowiło zadbać o swoich klientów w 2013 roku. We współpracy z luksusowym producentem Desvall zaprojektowało własną Shishę. Ponieważ ma logo Bugatti, fajka wodna nie mogła zostać zbudowana z popularnych elementów. Została wykonana z czystej tytanowej ramy, a następnie owinięta unikalnym włóknem węglowym i ręcznie szytą skórą. Wyprodukowano tylko 150 sztuk w cenie niemal pół miliona złotych... za sztukę i do dziś jest to najbardziej najbardziej ekskluzywną fajką wodna, jaką kiedykolwiek stworzono.

Następny artykuł