Tesla Semi
Źródło: Tesla

Tesla Semi truck pierwszy raz od dawna spotkana na drodze... na lawecie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Marca 2020

Jak wyglądać i jeździć będzie Tesla Semi? Jesteśmy bardzo ciekawi. Wiele wskazuje na to, że testy modelu nadal trwają i, wkrótce, możemy otrzymać gotowy produkt!

Wygląda na to, że coś uszkodziło przednie zawieszenie.

Bardzo brudna czerwona Tesla Semi została niedawno zauważona transportu na przyczepie. Wygląda na to, że coś spowodowało pewne uszkodzenie przedniego zawieszenia zawieszenia. Zobacz wideo tutaj.

Bardzo rzadko udaje się zaobserwować Teslę Semi ponieważ producent wydaje się być skoncentrowany na innych, bardziej palących rzeczach, takich jak zwiększenie produkcji modelu Y w USA i dostarczenie tych samochodów do nabywców. Ponadto Tesla szybko rozwija swoją fabrykę w Chinach i wciąż pracuje nad całkowicie nową fabryką w Niemczech.

W tym całym natłoku obowiązków Semi gdzieś częściowo zniknęło. Cybertruck Tesli totalnie odwrócił uwagę od Semi, ale wygląda na to, że Tesla wciąż testuje ciężkie ciągniki, a dowody na to znajdują się w tym filmie.

Jest to z pewnością najbrudniejsza ciężarówka Tesli, jaką kiedykolwiek widzieliśmy, co wydaje się wskazywać, że została poddana gruntownym testom. Jednak przyjrzyj się bliżej przedniej części pół. Zawieszenie wydaje się podejrzanie "niskie" a ciężarówka wręcz leży na kole? Albo coś się zepsuło, albo Semi jest bardzo mocno przymocowany do przyczepy, na której jeździ. Jak myślicie?

Pierwsze dostawy Semi Truck mają dotrzeć do Klientów pod koniec tego roku.
Wersja podstawowa ma mieć zasięg około 480 kilometrów, a model topowy nawet ponad 800 kilometrów. I mówimy tu o zasięgu w pełni obciążonego, 40-tonowego zestawu,a nie samego ciągnika!

Ciężarówka ma przy tylnych osiach cztery silniki elektryczne. Całkowita moc silników prawdopodobnie przekracza 1000 koni mechanicznych i 2100 Nm. Sama ciężarówka, bez naczepy, jest w stanie, ponoć, osiągnąć pierwszą setkę w pięć sekund!

Nie możemy się doczekać dalszych informacji!

Następny artykuł