Siedziba FCA
Źródło: FCA

Fiat Chrysler Automobiles wyprodukuje 1 milion masek na twarz

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Marca 2020

Grupa FCA ( Fiat ) przygotowuje swoje fabryki do produkcji maseczek na twarz, które mają być przekazywane służbom walczącym z koronawirusem w Ameryce Północnej.

Maski zostaną przekazane szpitalom i osobom udzielającym pierwszej pomocy w całej Ameryce Północnej.

Ponieważ przypadki koronawirusa rozprzestrzeniają się szybko na całym świecie, Fiat Chrysler Automobiles przeznacza środki na produkcję masek na twarz dla osób udzielających pierwszej pomocy. Dzisiaj producent samochodów ogłosił plan produkcji miliona masek na twarz miesięcznie.

Zostaną one przekazane, m.in. policjantom, strażakom, ratownikom, klinikom opieki zdrowotnej i szpitalom w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.

Nie wspomniano o konkretnych ramach czasowych produkcji i dostarczania masek, poza tym, że producentowi zależy, co zrozumiałe, na czasie. FCA nazywa to pierwszą akcją wieloaspektowego globalnego programu mającego pomóc w walce z COVID-19.

Koncern również aktywnie wspiera działania mające na celu produkcję respiratorów, ale aktualnie Grupa FCA ma zamiar skoncentrować się na rozpoczęciu produkcji masek i wspieraniu najbardziej potrzebujących na pierwszej linii tej pandemii.

Po rozpoczęciu produkcji masek dystrybucja rozpocznie się w pierwszej kolejności na obszarach krytycznych w Ameryce Północnej, zgodnie z ustaleniami z władzami miasta, regionu i kraju.

FCA twierdzi, że początkowa dystrybucja nastąpi w Ameryce Północnej, ale nie nie potwierdził czy podobne działania zostaną wdrożone w innych krajach. Dalsze szczegóły na temat wysiłków FCA będą wkrótce dostępne.

Przypomnijmy, że w Polsce również znajdują się fabryki FCA, które w takim razie może również dałoby się przystosować do produkcji masek.

Niezależnie od dalszych działań podjętych przez koncern popieramy taką inicjatywę i mamy nadzieję, że pozostałe firmy również podążą tym śladem.

Według raportu Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom z 23 marca, w Stanach Zjednoczonych odnotowano 33 404 potwierdzone przypadki COVID-19 i, niestety, 400 zgonów. 32 416 spraw jest nadal badanych.

Następny artykuł