Asystent Siri
Źródło: zdrogi.pl

Hej Siri, zatrzymała mnie policja - nowa funkcja asystenta Apple dla kierowców

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Czerwca 2020

Prosty program został udostępniony już w 2018 r., ale dopiero po ostatnich wydarzeniach w USA zyskał ogromną popularność.Wtedy też autor wprowadził w nim zmiany i rozszerzył jego funkcjonalności.

Napięcia społeczne w USA po śmierci George'a Floyda doprowadziły do masowej utraty zaufania do policji.

W związku z tym rośnie popularność nowego skrótu do cyfrowego asystenta Siri, który pozwala poczuć się troszeczkę bezpieczniej użytkownikom iPhone'ów.

Wystarczy tuż przed kontrolą, np. w trakcie zjeżdżania na pobocze, wypowiedzieć komendę i telefon rozpocznie nagrywanie dźwięku oraz obrazu przez przednią kamerkę.

Automatycznie też asystent ścisza i wygasza wyświetlacz telefonu, przełącza się w profil „nie przeszkadzać” oraz wysyła wcześniej przygotowaną wiadomość do wybranego przez nas kontaktu.
Kiedy użytkownik po kontroli ręcznie wyłączy nagrywanie, telefon przesyła je do wcześniej wspomnianej osoby i przywraca normalne działanie urządzenia.

Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na półWideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na półCzytaj dalej

Film można później łatwo zapisać w chmurze. Do wyboru mamy zarówno iCloud, jak i Dropbox.

Nowa funkcja asystenta nie jest dziełem producenta iPhone'a, czyli firmy Apple. Została ona stworzona przez jednego z użytkowników, programistę z portalu Reddit, Roberta Petersena.

Korzystając z programu Shortcucts, napisał makropolecenie realizujące wszystkie opisane funkcje po kolei.

Prosty program został udostępniony już w 2018 r., ale dopiero po ostatnich wydarzeniach w USA zyskał ogromną popularność.
Wtedy też autor wprowadził w nim zmiany i rozszerzył jego funkcjonalności.

Ponieważ asystent Siri wciąż nie rozmawia po polsku, aby uruchomić wspomniane makro, musimy je wywołać komendą głosową „I'm getting pulled over".

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczny wypadek. Niecodzienne spotkanie z naczepą TIR-a
2. Nowe, ważne zmiany dla kierowców - Tym razem nam się spodobają
3. „Jarek, czemu nie poleciałeś z bratem?". Kontrowersyjny manifest taksówkarza

Następny artykuł