pościg
Źródło: zdrogi.pl

WIDEO - kuriozalny pościg, kierowca uciekł Smartem przed policją.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Kwietnia 2020

Policjanci chcieli zatrzymać pojazd, ale ten im tego nie ułatwiał, przejeżdżając kilkukrotnie na czerwonym świetle. W trakcie pościgu kierowca wjechał autostradę międzystanową I-10.

Mężczyza zdołał uciec policji prowadząc malutkiego Smarta Fortwo.

Ucieczka takim pojazdem wyglądała jeszcze komiczniej, gdy porównamy gabaryty Smarta i ścigających go radiowozów.Przypomnijmy też, że ForTwo może pojechać maksymalnie 135 km/godz. Choć, tak naprawdę, uciec kierowcy pozwoliła sama policja, to trzeba mieć na uwadze, że kierowca Smarta nie dał zbyt łatwo się schwytać. Dlaczego jednak próbowano go zatrzymać?

Transmisję z pościgu oglądać można było na kanle Fox 10. Do zdarzenia doszło w Phoenix, największym mieście stanu Arizona. Tam, na lokalny parking Walmarta wezwano policję do awanturującego się mężczyzny. Ten jednak nie chciał rozmawiać z funkcjonariuszami i wsiadł do swojego Smarta ForTwo.

PościgPościg
zdrogi.pl

Policjanci chcieli zatrzymać pojazd, ale ten im tego nie ułatwiał, przejeżdżając kilkukrotnie na czerwonym świetle. W trakcie pościgu kierowca wjechał autostradę międzystanową I-10, gdzie nagle Smart zaczął oddalać się od policyjnego pick-upa.

Prawdopodobnie ścigający go funkcjonariusze otrzymali nakaz zaprzestania pościgu ze względów bezpieczeństwa. Kierowca będąc cały czas pod kontrolą policji zdołał pokonać ok. 160 kilometrów zanim został zatrzymany.

Następny artykuł