Tesla Cybertruck
Źródło: zdrogi.pl

Tesla Cybertruck potrafi zrobić coś, czego nie potrafią inne samochody

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Kwietnia 2020

Tesla Roadster poleciała w kosmos, Model S bije rekordy przyśpieszeń, a Tesla Cybertruck... cóż, tak to dopiero nas zaskoczyła. Dziwny wygląd to jednak nie jedyna jej unikalna cecha.

Wiele wskazuje na to, że Tesla Cybertruck będzie jedną z najciekawszych premier najbliższych lat. Jak się okazuje, nie tylko ze względu na wygląd. Oczywiście jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że produkcyjna wersja modelu będzie bardziej "zwykła", ale póki co jest to jeden z najoryginalniejszych pickupów w historii.

Tesla Cybertruck

Jak się jednak okazuje,nie tylko wygląd będzie ją wyróżniał na tle innych aut.

Jeden z internautów zapytał na Twitterze o maksymalną głębokość brodzenia auta,ponieważ podczas polowań czy wypraw na ryby musi przekraczać strumienie. Martwi się więc, że takie wojaże mogą uszkodzić mu auto.

Na pytanie odpowiedział mu sam Elon Musk,twierdząc,że nie ma się czego obawiać, a Tesla Cybertruck będzie w stanie nawet unosić się na wodzie przez chwilę. Pytanie tylko, na ile dosłowna jest ta chwila - czy Tesla będzie w stanie dryfować, czy po pięciu minutach zacznie tonąć?

Tesla Cybertruck

W sieci pojawiły się spekulacje o trybie "Boat Mode", który pozoliłby Cybetruckiem... pływać!

Elon Musk potwierdził, że w Cybertrucku, tak jak w Tesli Model Y, znajdzie się pompa ciepła. Dzięki niej auto ma lepiej sobie radzić w niskich temperaturach. Sama pompa, według Muska,to efekt jednego z najlepszych inżynieryjnych projektów, jakie ostatnio widział.

Poniżej tylko wizualizacja tego, co wkrótce może będziemy mogli wyczyniać Teslą Cybertruck.

Następny artykuł