Autobus MPK
Źródło: mpk.wroc.pl

MPK wyśmiewa się z kierowców zawodowych - karygodne zachowanie przedsiębiorstwa

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Kwietnia 2020

Według MPK Wrocła obecna kampania rekrutacyjna nie ma na celu wyśmiewania kierowców samochodów ciężarowych. W humorystyczny sposób przedstawia na grafikach zawody różnych profesjonalnych kierowców.

„Publiczne wyśmiewanie się z kierowców samochodów ciężarowych przez miejskie przedsiębiorstwo jest co najmniej niestosowne, a próba znalezienia nowych pracowników w ten sposób jest wyjątkowo słaba” - pisze czytelnik Gazety Wrocławskiej. MPK we Wrocławiu wyjaśnia, że szanuje kierowców zawodowych, a kontrowersyjna reklama jest tylko humorystyczną formą rekrutacji.

Mieszkaniec Wrocławia napisał do portalu „Gazeta Wrocławska”:
"Witam
Proszę przypomnieć komuś w zarządzie MPK, kto zatwierdził tę reklamę, że gdyby nie kierowcy samochodów ciężarowych to nie miałby co żreć podczas kwarantanny…
Publiczne wyśmiewanie się z kierowców samochodów ciężarowych przez miejskie przedsiębiorstwo jest co najmniej niestosowne, a próba znalezienia nowych pracowników w ten sposób jest wyjątkowo słaba.
Proszę coś z tym zrobić!
Piotr"

Co na to przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej we Wrocławiu?

Reklama MPK

- Nasza obecna kampania rekrutacyjna nie ma na celu wyśmiewania kierowców samochodów ciężarowych. W humorystyczny sposób przedstawiamy na naszych grafikach zawody różnych profesjonalnych kierowców i porównujemy je do pracy w MPK Wrocław. W ten sposób chcemy pokazać zalety związania się z naszą spółką, którymi są m.in. stabilność zatrudnienia, nowoczesne autobusy i tramwaje oraz zespół doświadczonych techników dbających o stan naszych pojazdów – mówi Bartosz Naskręski, koordynator Działu Promocji MPK Wrocław.

Krzysztof Balawejder, prezes MPK dodał:
Chciałbym zaznaczyć, że zarząd MPK, obszerny choć jednoosobowy, od przynajmniej 20 lat żywi się sam, niemniej jednak z dużym szacunkiem podchodzę do pracy kierowców aut ciężarowych.

MPK we Wrocławiu poszukuje obecnie wielu pracowników. Oferuje bezpłatne szkolenie dla kandydatów na kierowców autobusów, osoby bez doświadczenia otrzymują na start wynagrodzenie powyżej 4400 zł brutto, zaś pracownicy z minimum 5-letnim doświadczeniem jako kierowca autobusu proponuje 5400 zł brutto, kartę multisport i inne benefity.

Następny artykuł