Praga Południe
Źródło: google street view

Mężczyzna zatrzymany za brak maseczki zaczął niszczyć policyjny radiowóz

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Kwietnia 2020

Mężczyzna też w wulgarny sposób zażądał, by policjanci dali mu spokój. Uszkodzenia radiowozu wyceniono na 1300 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Zatrzymali go za brak maseczki, w związku z tym zdewastował radiowóz.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolowali ulice na południowej Pradze. Przejeżdżając ulicami Grochowa, zauważyli mężczyznę, który spacerował bez osłoniętych ust i nosa.

Kiedy funkcjonariusze podjęli interwencję, 28-letni mężczyzna zaczął kopać i uderzać w radiowóz. Już po zatrzymaniu mężczyzna stwierdził, że „przynajmniej w ten sposób sobie ulżył i dał wyraz swym emocjom".

Zatrzymany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Funkcjonariusze, zatrzymując 28-latka,zapytali o przyczynę braku maseczki lub innej formy chroniącej usta i nos. Mężczyzna odpowiedział, że w trakcie biegania się dusi, dlatego nie zasłania twarzy. Policjanci zasugerowali inne możliwe metody ochrony.

Zatrzymany jednak zlekceważył sugestie mundurowych i poproszony o okazanie dokumentów zaczął uciekać.

Kiedy udało im się go ponownie zatrzymać, zaczął uderzać i kopać w radiowóz. Potem stwierdził, że „przynajmniej w ten sposób sobie ulżył i dał wyraz swym emocjom".

Usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Mężczyzna też w wulgarny sposób zażądał, by policjanci dali mu spokój.

Uszkodzenia radiowozu wyceniono na 1300 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Śledczy oszacowali koszty naprawy uszkodzonego samochodu.

28-latkowi grozi mu pięć lat więzienia.

Jazda na rowerze - komu wolno i kiedy należy zakładać maseczkę?Jazda na rowerze - komu wolno i kiedy należy zakładać maseczkę?Czytaj dalej

Następny artykuł