Pościg za BMW
Źródło: zdrogi.pl

Wideo - Brawurowy pościg za 20-latkiem, który gnał 160 km/h swoim BMW

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Czerwca 2020

Samochód został odholowany na policyjny parking, a mężczyznę zatrzymano w areszcie. O jego dalszych losach będzie decydował sąd.

Policjanci zatrzymali kierowcę, który pomimo jasnych wydawanych mu poleceń do zatrzymania, próbował uniknąć kontroli drogowej, ratując się ucieczką.

Szaleńczą jazdę 20-latka z prędkościami momentami dochodzącymi do 160 km/h nagrał policyjny wideorejestrator.

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi podczas służby zauważyli osobowe BMW, które wyprzedzało inne auta, przekraczając podwójną ciągłą.

Natychmiast zareagowali, widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i nakazali kierowcy zatrzymanie pojazdu.
Siedzący za kierownicą BMW 20-latek, zamiast zjechać na pobocze, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Nowe, ważne zmiany dla kierowców - Tym razem nam się spodobająNowe, ważne zmiany dla kierowców - Tym razem nam się spodobająCzytaj dalej

Funkcjonariusze ruszyli za młodym mężczyzna w pościg, który został zarejestrowany policyjnym wideorejestratorem.

Na wideo widzimy między innymi, jak uciekający samochód momentami pędzi z prędkościami ponad 160 km/h!

Pogoń udało się zakończyć kilka kilometrów dalej, a uciekinier został zatrzymany zaraz po tym, jak wjechał na teren gospodarstwa w Twardocicach.

Uciekinierem okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Pielgrzymka. Mężczyzna był trzeźwy, a uciekał przed funkcjonariuszami, ponieważ w marcu sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Niewykluczone, że młody kierowca prowadził auto, będąc pod wpływem narkotyków.

Wideo - Przestawili samochód, by pomóc strażakom w akcji ratunkowej. Niesamowita reakcja mieszkańcówWideo - Przestawili samochód, by pomóc strażakom w akcji ratunkowej. Niesamowita reakcja mieszkańcówCzytaj dalej

W związku z tym podejrzeniem pobrano mu krew do dalszych badań.

Samochód został odholowany na policyjny parking, a mężczyznę zatrzymano w areszcie. O jego dalszych losach będzie decydował sąd.

Za popełnione w ruchu drogowym wykroczenia grozi mu grzywna, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

1. Polska wprowadza unijne oznaczenia paliw. Koniec z „Pb” i „ON” na stacjach
2. Zdjęcia - Dramatyczny wypadek. Wziął nową Supre na jazdę testową. Wkrótce rozbił się na przydrożnym drzewie
3. Zdjęcia - Dramatyczny wypadek. Z impetem wbił się w drzewo, kompletnie niszcząc swój samochód. Nie potrzebował pomocy lekarskiej

Następny artykuł