Złodziej Vivaro
Źródło: zdrogi.pl

Było mu zbyt gorąco by iść, więc ukradł auto

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Czerwca 2020

Sprawca wykorzystał moment pozostawienia samochodu z włączonym silnikiem przez właścicielkę.

​Za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów pewien 26-latek z Białej Podlaskiej odpowie przed sądem.

Sprawca wykorzystał moment pozostawienia samochodu z włączonym silnikiem przez właścicielkę. Wsiadł do pojazdu i odjechał z miejsca zdarzenia.

Później tłumaczył policjantom, że zrobił to, ponieważ... był zmęczony.

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży Opla Vivaro. Do zdarzenia doszło na ul. Stacyjnej w Białej Podlaskiej. Według powiadomienia nieznany sprawca wykorzystał moment, w którym właścicielka pozostawiła pojazd z uruchomionym silnikiem.
Wewnątrz auta miały znajdować się, m.in. dokumenty oraz pies zgłaszającej. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzoną na niemal 36 tys. zł.

Nowe, ważne zmiany dla kierowców - Tym razem nam się spodobająNowe, ważne zmiany dla kierowców - Tym razem nam się spodobająCzytaj dalej

W trakcie prowadzonych działań policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Białej Podlaskiej odnaleziono skradziony samochód na jednym z parkingów. Do pokrzywdzonej wrócił też czworonóg, który biegał luzem po osiedlu.

Złodziej Vivaro

Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest nim 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odzyskali m.in. klucze do auta oraz dokumenty należące do innej osoby.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że tego dnia przechodził obok zaparkowanego Opla Vivaro. Mężczyzna był bardzo zmęczony, a na dworze panował upał, dlatego postanowił resztę trasy przebyć... klimatyzowanym samochodem.

26-latek usłyszał już zarzuty w warunkach recydywy. Będzie odpowiadał za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz za kradzież znajdujących się w nim przedmiotów.

Złodziej Vivaro

Zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Za wszystkie popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W przypadku recydywy kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Zobacz także:

1. Polska wprowadza unijne oznaczenia paliw. Koniec z „Pb” i „ON” na stacjach
2. Zdjęcia - Dramatyczny wypadek. Wziął nową Supre na jazdę testową. Wkrótce rozbił się na przydrożnym drzewie
3. Zdjęcia - Dramatyczny wypadek. Z impetem wbił się w drzewo, kompletnie niszcząc swój samochód. Nie potrzebował pomocy lekarskiej

Następny artykuł