Spot Volkswagena
Źródło: zdrogi.pl

Wideo - Rasistowski spot Volkswagena. Jakim cudem to przeszło?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Maja 2020

W pewnym momencie jednak pierwsze litery układają się w ciąg, przypominający niemiecki wyraz "Neger" czyli, powszechnie uważane za obraźliwe, określenie osoby czarnoskórej.

Krótki spot Volkswagena opublikowany został w popularnej aplikacji Instagram.

Na filmiku widzimy człowieka o czanrej barwie skóry, który przesuwany jest przez wielką białą dłoń do budynku z szyldem"Peitit Colon" co po francusku znaczy "Mały kolon". Kolonami nazywało się emigrujących na stałe kolonizatorów.

Będziemy mieć jedne z najnowocześniejszych dróg w Europie? Czekają nas gigantyczne inwestycjeBędziemy mieć jedne z najnowocześniejszych dróg w Europie? Czekają nas gigantyczne inwestycjeCzytaj dalej

Juergen Stackmann odpowiedzialny w zarządzie koncernu za sprawy sprzedaży mówi wprost o "rasistowskim reklamowym wideo". Volkswagen wstydzi się z powodu filmiku i zapowiada, że zbada sprawę. Wyniki i konsekwencje zostaną ujawnione opinii publicznej.

Pod koniec nagrania na ekranie pojawiają się kolejne litery, które ostatecznie układają się w niemiecki test znaczący "Nowy model Golfa". W pewnym momencie jednak pierwsze litery układają się w ciąg, przypominający niemiecki wyraz "Neger" czyli, powszechnie uważane za obraźliwe, określenie osoby czarnoskórej.

Nikt nie może zrozumieć dlaczego spot trafił do sieci. Na chwilę obecną więc "brak winnych"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Specjalny prezent czeka na kierowców podróżujących autostradą A2. Pomoże w walce z koronawirusem
  2. Ojciec kupił synowi super sportowego Mustanga. Trzy dni później doszło do tragedii
  3. Wracasz z Niemiec do kraju? Mamy dla ciebie bardzo złą wiadomość
Następny artykuł