Wnętrze Nissana GT-R50
Źródło: zdrogi.pl

Nowy Nissan za 4,5 mln złotych. Powstanie tylko 50 sztuk

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Maja 2020

Model GT-R50 powstał we współpracy Japończyków z włoskim studiem projektowym Italdesign, które podjęło się zaprojektowania i wyprodukowania wyjątkowego modelu na 50-lecie linii modelowej.

Lata mijają, a Nissan GT-R generacji R35 wciąż się nie starzeje.

Widać, że nie jest najnowszą konstrukcją, ale nadal podgryza konkurencję, która często jest kilka razy droższa. Choć generację R36 przyjdzie nam jeszcze poczekać, studio Italdesign wypuściło 50 sztuk modelu GT-R50, aby uczcic 50-lecie sportowej serii Nissana.

Premiera Nissana GT-R50 miała odbyć się podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie, ale z wiadomych przyczyn trzeba było wybrać inne "miejsce". W ten sposób "nowy" GT-R swój debiut zaliczył w internecie.

Złapali go na A1 po pościgu w samochodzie za blisko pół milionaZłapali go na A1 po pościgu w samochodzie za blisko pół milionaCzytaj dalej

Model GT-R50 powstał we współpracy Japończyków z włoskim studiem projektowym Italdesign, które podjęło się zaprojektowania i wyprodukowania wyjątkowego modelu na 50-lecie jednej z najsłynniejszych na świecie serii sportowych aut.
Bazą dla Nissana GT-R50 była wersja Nismo. Pod maską pracuje "seryjny" silnik 3.8 V6 o mocy 720 KM i maksymalnym momencie obrotowym 780 Nm.

Od 0 do 100 km/h ten staruszek przyspiesza w bardzo przyzwoite 3 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

Produkcyjny egzemplarz modelu GT-R50 aktualnie poddawany jest ostatnim testom na włoskim torze Tazio Nuvolari. Nanoszone są ostatnie poprawki, i już pod koniec 2020 r. lub na początku 2021 r. nowy Nissan trafi do swoich bardzo majętnych właścicieli.

Nissan GT-R50 to limitowana edycja i powstanie jedynie 50 sztuk tego wyjątkowego auta. Tradycyjnie dla tak eksluzywnych samochodów nabywcy mogą liczyć na ogromne możliwości personalizacji auta. Cena podstawowa to 990 000 euro, czyli około 4,5 mln zł.

Możemy być jednak pewni, że auta natychmiast zaczną zyskiwać na wartości.

Następny artykuł