Bez prawka, ale z narkotykami
Źródło: Policja

Nie miał prawa jazdy, ale miał za to narkotyki

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Maja 2020

Oficer prasowy dolnośląskiej policji nadkom. Kamil Rynkiewicz zawiadomił w czwartek, że policjanci podjęli pościg po tym, gdy kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać.

​Po policyjnej pogonii w Wałbrzychu, w której uczestniczyły cztery radiowozy, zatrzymano auto i dwóch mężczyzn. Kierujący nie miał prawa jazdy, ale miał przy sobie narkotyki. Zatrzymano też pasażera, w którego apartamencie znaleziono 1700 porcji amfetaminy.

Oficer prasowy dolnośląskiej policji nadkom. Kamil Rynkiewicz zawiadomił w czwartek, że policjanci podjęli pościg po tym, gdy kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać.

„Mężczyzna, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego, uciekał ulicami Sobięcina, gdzie uszkodził zaparkowany samochód osobowy oraz autobus komunikacji miejskiej. Sprowadził tym samym bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Ostatecznie kierujący został zatrzymany w centrum miasta po tym, jak po raz kolejny doprowadził do kolizji - tym razem z jednym z radiowozów” - poinformował policjant.\

Będziemy mieć jedne z najnowocześniejszych dróg w Europie? Czekają nas gigantyczne inwestycjeBędziemy mieć jedne z najnowocześniejszych dróg w Europie? Czekają nas gigantyczne inwestycjeCzytaj dalej

Okazało się, że mieszkaniec Wałbrzycha nie stanął do kontroli, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Miał za to przy sobie narkotyki w postaci marihuany, ecstasy oraz metaamfetaminy.

Zatrzymano również pasażera pojazdu. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli amfetaminę, z której można by było wydzielić ponad 1700 porcji.

Kierujący odpowie za niezatrzymanie pojazdu oraz kontynuowanie jazdy pomimo wyraźnego polecenia funkcjonariuszy, oraz za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, jazdę bez uprawnień, posiadanie narkotyków, a także za szereg innych wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym w trakcie pościgu.

Grozi mu nawet do lat 10 pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Pasażerowi natomiast grozi taka sama kara więzienia za posiadanie znacznych ilości narkotyków.
Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu obaj mężczyźni zostali tymczasowo zatrzymani na dwa miesiące.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Specjalny prezent czeka na kierowców podróżujących autostradą A2. Pomoże w walce z koronawirusem
  2. Ojciec kupił synowi super sportowego Mustanga. Trzy dni później doszło do tragedii
  3. Wracasz z Niemiec do kraju? Mamy dla ciebie bardzo złą wiadomość
Następny artykuł