Ford Mustang Gallardo Tractorri
Źródło: zdrogi.pl

WIDEO - Mustang z silnikiem Lambo? Gallardo z nadwoziem Mustanga? Szalona przeróbka

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Kwietnia 2020

A gdyby wziąć Lamborghini Gallardo, jego 5,0-litrowe V10 i napęd na cztery koła i opakować je w coś mniej ostentacyjnego - w wygląd Forda Mustanga GT z 2007. Otrzymałbyś coś, co już porusza się po drogach i nazywa się Ford Lamborghini Tractorri Custom Coupe.

Dla wielu osób dreszczyk emocji związany z posiadaniem Lamborghini staje się ciężarem za każdym razem, gdy zatrzymują się na światłach lub wjeżdżają na parking.

A co, jeśli wziąć Lamborghini Gallardo, jego 5,0-litrowe V10 i napęd na cztery koła i opakować je w coś mniej ostentacyjnego - w wygląd Forda Mustanga GT z 2007.
Otrzymałbyś coś, co już porusza się po drogach i nazywa się Ford Lamborghini Tractorri Custom Coupe. Na YouTubie hybryda ta nazywana jest Mustang-Gallardo, czyli w skrócie Mustardo. Osobiście jestem tym skrótem zachwycony.

Tylna kanapa Mustanga musiała opuścić nadwozie, aby zrobić miejsce dla montowanego pośrodku silnika z Gallardo, czyli potężnemu V10 o mocy 552 KM. Zgadza się, dokonano wszelkich starań aby przekształcić szybę oraz dach Mustanga w uchylną, przezroczystą pokrywę silnika.

Po jej podniesieniu staje się widoczny cały silnik i układ napędowy Gallardo. Osoby zaznajomione z historią Lamborghini mogą nawet zachichotać z grawerowanego metalowego emblematu „Tractorri”, nawiązującego do udanej linii ciągników rolniczych Ferruchio Lamborghini (nie śmiejcie się - Porsche też produkował traktory).

Wewnątrz kabiny znajdziemy charakterystyczną spłaszczoną kierownicę oraz deskę rozdzielczą prosto z włoskiego superauta.

Auto ma również przeszczepione z Gallardo zawieszenie, hamulce i napęd na wszystkie koła. Skorupą nadwozia Mustanga musiała zostać poszerzona, aby pasowała do ​​szerszego rozstawu kół Gallardo.
Ta fantastyczna demonstracja inżynierii adaptacyjnej, zbudowana kosztem ponad 700 000 $.

Puryści Lamborghini nie powinni martwić się „zniszczonym” Gallardo. W ciągu 10 lat produkcji (2003–2013) wyprodukowano 14 022 aut, co czyni go najpopularniejszym modelem Lamborghini do tej pory. Jeśli chodzi o Mustanga z 2007 roku - Zbudowano w sumie 174 417 sztuk, wystarczająco dużo, aby poświęcić jednego do takiego projektu.

Mamy więc do czynienia z jedynym na świecie Mustangem napędzanym silnikiem Lamborghini. A może raczej Gallardo o nadwoziu Mustanga?

https://www.youtube.com/watch?v=lVz_iwoxzVY

https://www.youtube.com/watch?v=uG7sF56FLX4

Po uśmierceniu Focusa RS Ford na celownik bierze kolejną legendę - MustangaPo uśmierceniu Focusa RS Ford na celownik bierze kolejną legendę - MustangaCzytaj dalej

Źródło: Youtube

Następny artykuł