Mercedes ML
Źródło: zdrogi.pl

Jakim autem jeździ Zenek Martyniuk? Pełne zaskoczenie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Kwietnia 2020

Inne gwiazdy podobnego formatu co roku widywane są w nowych autach topowych marek - „Zenek” natomiast jest wierny swojemu ML-owi.

Zenon Martyniuk - „artysta”, gwiazda disco-polo, biznesmen. Człowiek, który na stałe wpisał się playlisty wszystkich wesel, grillów i dyskotek w remizach.

Jego twórczość można lubić lub nie. Prawdą jednak jest, że Pan Zenon przekuł swój sukces w pieniądze i potrafi z nich skorzystać. Ponieważ jesteśmy portalem motoryzacyjnym, postanowiliśmy zajrzeć popularnemu „Zenkowi” do garażu.

Czym zatem jeździ jedna z najpopularniejszych osób w kraju?

Pan Martyniuk na co dzień „rozbija się” Mercedesem ML trzeciej generacji. Z jednej strony jest to auto luksusowe, wygodne i, jako nowe, bardzo drogie. Z drugiej pamiętajmy, że jako gwiazda Pan Zenon zarabia milionowe kwoty. Jeżdżenie więc modelem nieprodukowanym od 2015 roku — a więc przynajmniej pięcioletnim- jest więc oznaką pewnego rodzaju skromności.

Mercedes ML

Inne gwiazdy podobnego formatu co roku widywane są w nowych autach topowych marek - „Zenek” natomiast jest wierny swojemu ML-owi. Przypomnijmy, że artysta ma pewnego rodzaju słabość do aut spod znaku gwiazdy. W ramach prezentu ślubnego zakupił swojemu synowi Mercedesa C63 AMG. Jak widać „hajs się zgadza"i gwiazdor spokojnie mógłby przesiąść się do czegoś nowszego i droższego.

Od 2016 roku na rynku dostępny był następca ML-a, czyli Mercedes GLE. Tak właściwie był to gruntowny lifting modelu związany przemianowaniem SUV-a. Od zeszłego roku oferowany jest GLE drugiej generacji. Pan Zenek jest więc dwa modele „w plecy". Pytanie, kiedy postanowi przesiąść się na coś nowszego.

Mercedes MLMercedes ML
zdrogi.pl

Aby zostać właścicielem najnowszego SUV-a Mercedesa, należy wyłożyć minimum 270 tysięcy złotych. Jak przystało na markę premium, jest to dopiero początek wydatków. Doposażając auto można, bez problemu, podwoić jego cenę. Najdroższą wersją jest GLE AMG 63 - koszt to 400 tysięcy złotych.

Najbogatsza spokojnie kosztować nas będzie ponad 600 tysięcy. Dla Pana Zenka jest to pewnie niecały tydzień pracy — czekamy więc z niecierpliwością, by zobaczyć jakie auto stanie w garażu „króla muzyki tanecznej".

Następny artykuł