Wskaźnik paliwa
Źródło: NoCar

Jaki samochód mało pali? Najlepsze propozycje

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Kwietnia 2020

Wiele osób przy wyborze nowego auta zwraca uwagę na jego spalanie. To oczywiste ponieważ koszty paliwa w trakcie eksploatacji samochodu stanowią lwią część wydatków.Jakie auta więc powinny zwrócić naszą uwagę, jeśli nie chcemy zbytnio wspierać koncernów paliwowych?

Jaki samochód mało pali? Najlepsze propozycje

Wiele osób przy wyborze nowego auta zwraca uwagę na jego spalanie. To oczywiste ponieważ koszty paliwa w trakcie eksploatacji samochodu stanowią lwią część wydatków.
Jakie auta więc powinny zwrócić naszą uwagę, jeśli nie chcemy zbytnio wspierać koncernów paliwowych?

Seat Mii/Skoda Citigo/Volkswagen Up!1. Seat Mii/Skoda Citigo/Volkswagen Up!
Silnik 1.0, 3,75 l/100 km
Mnóstwo przestrzeni na niewielkiej powierzchni. Trojaczki VAG-a są świetnym wyborem do miasta.
Przy takim spalaniu nawet nie ma co rozważać instalacji butli gazowej. Dodatkowo niewielki bagażnik raczej nie ułatwiłby tego zadania.

Ford Fiesta Mk72. Ford Fiesta Mk7
Silnik 1.6 CDTI, 3,92 l/100 km
1.6 TDC-i Econetic to imponująco oszczędny silnik. Dodatkowo Fiesta jest całkiem pojemna, atrakcyjna i świetnie się prowadzi. Jest to jeden z "najfajniejszych" samochodów segmentu B i nie dziwi nas fakt, że w Wielkiej Brytanii jest hitem sprzedaży.

Suzuki Swift IV3. Suzuki Swift IV
silnik 1.2, 4,16 l/100 km
W segmencie Polo, Ibiz, Clio i innych Cors Swift wydaje się mniej oczywistą opcją. Nie dajmy się zwieść. Japończyk jest samochodem trwałym, niezawodnym i oszczędnym.

Toyota Yaris III4. Toyota Yaris III
silnik 1.0 VVT-i, 4,33l/100 km
Toyota jest jedną z pierwszych marek, jakie przychodzą nam do głowy, kiedy myślimy o ekonomii. Zasłużyła sobie na to promowaniem napędów hybrydowych już dobre kilkanaście lat. Toyota Yaris 1.0 VVT-i napędzana jest samą benzyną, ale spożywa jej wyjątkowo mało. Auto jest wyjątkowo solidne, praktyczne i doskonale sprawdzi się w roli codziennego środka transportu.

Peugeot 107/Citroen C1/Toyota Aygo5. Peugeot 107/Citroen C1/Toyota Aygo
silnik. 1.0, 4,52l/100 km
Trudno znaleźć bardziej "miejskie" auta. Dodatkowo są bardzo praktyczne, ekonomiczne i przyjazne dla portfela. Citroen C1, Peugeot 107 i Toyota Aygo to bliźnięta z Kolina, które różnią się w zasadzie jedynie designem. Wybierając więc któryś z modeli możemy sugerować się tylko gustem. Samochody były dość tanie jako nowe i sporo ich można spotkać na naszych ulicach. Na rynku wtórnym są, naszym zdaniem, świetną opcją.

Honda Jazz II6. Honda Jazz II
silnik 1.2, 5,81 l/100 km
Nadwozie Hondy Jazz podobno od początku było projektowane z myślą o zmniejszeniu oporów opływającego je powietrza i zmniejszeniu zużycia paliwa. Jazz jest również jednym z najbardziej pojemnych i praktycznych pojazdów w segmencie.

Następny artykuł